NAKON ALKE RASTE BROJ ZARAŽENIH KORONOM: Bulj je sve pozivao u Sinj, a sad kaže: ‘Pa ne može Miro Bulj kontrolirati sve goste Sinja’

Foto: Emica Elvedji/PIXSELL

U Sinju se prema podacima lokalnog stožera u protekla dva dana bilježi znatan porast broja novozaraženih.

Brojka pozitivnih na koronavirus u zadnja dva dana je 42, dok je u srijedu i četvrtak prošloga tjedna zabilježeno ukupno 14 novih slučajeva.

Inkubacija virusa traje 10 do 15 dana, a to se poklapa s Alkom koja se održala 8. kolovoza pa je Slobodna Dalmaciju za komentar pitala sinjskog gradonačelnika Miru Bulja.


Podsjetimo, Bulj je danima prije Alke pozivao Stožer da se dozvoli dulji rad ugostiteljskim objektima, pozivao je ljude da dođu u Sinj, a Stožer civilne zaštite je optužio da su im ukrali Alku i Veliku Gospu.

“Istina je da je u Sinju u mjesec dana bilo 300.000 ljudi, ali isto tako je istina da ogroman broj tih ljudi dolazi s drugih strana u naš grad. Ja ne bih rekao da je skok broja oboljelih u Sinju uvjetovan Alkom jer se puno ljudi moglo zaraziti i izvan Sinja, pa donijeti COVID u naš grad. Ja kao gradonačelnik moram pozivati ljude u svoj grad jer želim da ljudi u Sinju imaju od čega živjeti”, kazao je Bulj za slobodnu Dalmaciju pa prozvao ministra zdravstva Vilija Beroša.“Istovremeno, ministar Beroš izjavljuje da ljudi ne dolaze u Sinj, a zamislite da je ministar Beroš rekao ljudima da ne dolaze u Split, a mi u Hrvatskoj želimo imati turističku sezonu”, kazao je Bulj.

Smatra da su u Sinju zadovoljeni svi epidemiološki uvjeti.

“Na Alci je bilo manje od 2000 ljudi, ali je oko trkališta bilo još 10.000 ljudi. Svi su oni imali mogućnost na pet mjesta u Sinju napraviti brzi test na COVID i cijepiti se ako su to htjeli. Pa ne može Miro Bulj kontrolirati sve goste Sinja. Mi smo svima osigurali jednake uvjete”, kazao je Bulj.

“Nama je najviše smetalo što je Nacionalni stožer tražio od nas da sve zatvorimo u pola noći. Tada su se mladi ljudi “razbježali” po parkovima, klupama i odlazili u Livno i Posušje u BiH i tamo ostajali do ranih jutarnjih sati, po noćnim klubovima i kafićima. Isto kao da se u BiH COVID ne može širiti i kao da se tamo nitko ne može zaraziti. Zbog toga smo tražili da dozvole da radimo do tri sata iza pola noći i tada bi u osamdesetak sinjskih kafića ljudi imali mogućnost korištenja isto toliko WC-a, a ne samo nekoliko onih kemijskih koji su bili postavljeni. Smetalo nam je i to što ljudi smiju na Hvar, u Split, Dubrovnik, Istru…, samo je Sinj u očima Nacionalnog stožera bio problem”, objašnjava Bulj.

Smatra da je bilo produženo radno vrijeme, da bi u tom slučaju bila manja mogućnost širenja virusa

“Želim vjerovati da je povećani broj pozitivnih iz Sinja samo trenutan i da će se u sljedećim danima smanjiti. Stojim iza svojih riječi i dalje pozivam ljude da dođu u Sinj i da poštuju epidemiološke mjere, jer u Sinju su u najmanju ruku sigurni, ako ne i sigurniji nego u ostalim dijelovima Hrvatske. I dalje sam mišljenja kako mjere Nacionalnog stožera nisu bile najadekvatnije i da su trebali biti malo fleksibilniji zavisno o situaciji na terenu”, zaključio je Bulj za Slobodnu Dalmaciju.

Facebook Comments

Loading...
DIJELI