(VIDEO) U sjajnoj predstavi Tottenham od 0-2 došao do 2-2

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić igrao je do 77. minute kada ga je zamijenio Stefano Sturaro

U prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka Juventus i Tottenham u Torinu odigrali 2-2. Uzvratne utakmice su 7. ožujka.

Talijanski prvak je fantastično ušao u utakmicu i već nakon devet minuta je vodio 2-0, a oba gola je zabio Argentinac Gonzalo Higuain. Prvog u drugoj minuti nakon sjajne asistencije Miralem Pjanića iz slobodnog udarca, a drugog iz kaznenog udarca u devetoj minuti. Bio je to veliki šok za goste, no Tottenham je nakon očajnih 20 minuta pohvatao konce igre. Englezi su u mogli smanjiti u 26. minuti, no Harry Kane je iz neposredne blizine glavom pucao ravno u Buffona. Najbolji igrač Tottenhama iskupio se u 35. minuti kada je nakon krasne lopte Dele Allija zaobišao Buffona i zabio za 2-1. Bio je to njegov već 33 pogodak ove sezone u svim natjecanjima, ali i prvi gol koji je Juve primio u posljednjih 17 utakmica u svim natjecanjima.

Gosti su izjednačili u 71. minuti kada je Christian Eriksen sjajno pogodio iz slobodnog udarca sa 20 metara. Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić igrao je do 77. minute kada ga je zamijenio Stefano Sturaro.

Uzvratni susret je 7. ožujka na stadionu Wembley.