(VIDEO) TRI GOLA I IBRAHIMOVIĆA I DŽEKE: United lako protiv St-Ettienea, Roma još lakše s Villarealom

Zlatan Ibrahimović: Facebook(Official)

Manchester United je s 3-0 pobijedio francuskog predstavnika sjajnom izvedbom Ibrahimovića, a Roma je u gostima kod Villareala pobijedila 4-0, a sjajio je Džeko...

Sjajnom izvedbom Zlatana Ibrahimnovića, strijelca sva tri pogotka, Manchester United je u prvoj utakmici pšesnaestine finala europske lige pobijedio St-Ettiene s 3-0 (1-0). Od kasnovečernjih utakmicama valja izdvojiti i uvjerljivu 4-0 pobjedu Rome na gostovanju kod Villareala.

U 15. minuti Manchester United je poveo, na neuobičajen način. Ibrahimović je izveo slobodan udarac s dvadesetak metara, s lijeve strane nešto iskosa. Nije jako udario po lopti, bio je to prizeman udarac kroz rupu u živom zidu, lota je nekoga dotakla, promijenila smjer i prevarila vratara Ruffiera.

Sjajna je akcija bila Pogbe i Mate, sjajno proigravanje prvoga ovaj drugi završio je volej udarcem pravo prema Ruffieru, bila je to klasična pokazna akcija kako se izbjegava zamka zaleđa od suparnika.

Francuska momčad se nije predavala, pripravila je predkraj prvoga dijela nekoliko finih napada, brzim prodorima po boku uspaničila je obranu Uniteda. Ipak, pogotka nije bilo…

U nastavku je ritam nešto oslabio, United je bio žustriji, tražio je drugi pogodak, a St-Ettiene se zacijelo zadovoljavao minimalnim porazom, nije prepuštao slučaju situacije u obrani, pa je rijeđe napadao.

U 75. minuti Rashford koji je tek ušao u igru sjajno je probio lijevu stranu, došao do korner crte, zavrnuo u sredinu gdje je spreman na egzekuciju za 2-0 čekao Ibrahimović. Dakako, nije pogriješio.

Maestralna partija Zlatana Ibrahimovića okrunjena je i njegovim trećim pogotkom. Naime, nad njim je u 88. minuti napravljen jedanaesterac kojeg je sam sigurno realizirao.

Protiv Villareala u gostima Roma je pružila nadahnut upartiju i lako 3-0 (1-0) pobijedila, strijelci su bili Emerson u 35. minuti, a u 65. gol je dao Džeko, a isti igrač zabio je i u 80. minuti. To nije bilo sve, zabio je Džeko i u 89. minuti!

Ostali rezultati noćnog programa šesnaestine finala Europske lige: Anderlecht – Zenit 2-0, Athletic Bilbao – Apoel 3-2, Hapoel – Besiktas 1-2, Legia – Ajax 0-0, PAOK – Schalke 0-3