(VIDEO) STOCKHOLM NE ZABORAVLJA: AIK ponovno odao počast preminulom Ivanu Turini

Pixsell Photo: Goran Stanzl, Dalibor Urukalovic, Erik Martensson

Prošlo je šest godina. Ivan Turina, bivši golman Dinama te AIK-a iz Stockholma preminuo je u snu 2. svibnja 2013. godine od zatajenja srca. Supruga mu nije primjetila do ujutro, a preminuo je u dobi od 32 godine.

U AIK-u čiji je dres nosio od 2010. pa do smrti ne zaboravljaju golmana čiji su broj 27 povukli iz upotrebe. Kako je Turina rođen 3. listopada ovu utakmicu su izabrali kako bi mu odali počast. U 27. minuti krenuli je gromoglasno skandiranje imena hrvatskog golmana. Inače, na utakmici je bila supruga Senka s djecom Tiom, Tarom i Brunom.

VIDEO MOŽETE POGLEDATI OVDJE:

AIK je slavio s 1:0 golom Larssona iz penala u 20. minuti te su nakon 25 kola drugi s 52 boda, četiri manje od vodećeg Djurgardena.