(VIDEO) ROMA NATRPALA FIORENTINU: ‘Bosanski dijamant’ započeo i završio golijadu, Kalinić potop gledao s tribine

Hrvatski reprezentativac Milan Badelj igrao je svih 90. minuta za Fiorentinu, Nikola Kalinić nije igrao zbog ozljede, a Hrvoje Milić gledao je utakmicu s klupe.

U posljednjoj utakmici 23. kola talijanske Serie A Roma je svladala s čak 4:0 Fiorentinu i tako je zadržala drugo mjesto ljestvice sa četiri boda zaostatka za Juventusom koji ima utakmicu manje. Vodeći pogodak za Romu djelo je bosanskohercegovačkog napadača Edina Džeke, a zabio je u 39. minuti. Roma je povečala vodstvo u 58. minuti, a ovoga puta glavom je bio precizan stoper Federico Fazio.

Belgijanac Radja Nainggolan u 75. minuti završio je sjajnu kontru golom za 3:0. Konačni rezultat djelo je Džeke, a postavio ga je u 83. minuti.

Na ljestvici vodi Juventus sa 54 boda, slijedi Roma a 50, a treći je Napoli s 48. Fiorentina je na osmom mjestu sa 37 bodova.