(VIDEO) Hajduk došao do zraka, do vrha napunio mrežu Istre

Hajduk je kao domaćin pobijedio Istru s 4-0 (2-0). Strijelci za Splićane na samom početku utakmice bili su Erceg i Vlašić, te predkraj Said i Futacs.

U prvoj utakmici 22. kola Prve hrvatske nogometne lige Hajduk je pobijedio Istru s 4-0 (2-0). Hajduk je bio bolji u prvome dijelu, Istra u nastavku, no gost nije znao probiti Hajdukovu povučeniju formaciju. Strijelci za Splićane na samom početku utakmice bili su Erceg i Vlašić, te predkraj Said i Futacs.
Već u 5. minuti Istra je kapitulirala, na posve neočekivan način. Vratar Ivušić ispred samog svog gola driblao je Ercega koji mu je uzeo loptu i zabio s pola metra udaljenosti. Kakva je to bila neodgovornost vratara Istre…
Nije prošlo ni desetak minuta Hajduk je poveo s 2-0, bio je to nakon dugo vremena pogodak Nikole Vlašića, nakon solo prodora. https://www.youtube.com/watch?v=UGCgsXCewVghttps://www.youtube.com/watch?v=sFI6tgOqvbg

Tako je Hajduk nakon petnaestak minuta vodio s 2-0 i malo stao. Istra je nešto pokušavala, no teško je uopće dolazila do prigode uputiti šut.

Istra je u nastavku dominirala, tražila gol kojim bi utakmicu učinila neizvjesnom. Hrabro su Puljani krenuli prema naprijed. No, svoju bolju igru Istra nije konkretizirala. Istina, i Hajduk je štošta pokušavao protuudarima, no obično je bila riječ o presporim dodavanjima i izlascima…

Ipak, krasan pogodak u 86. minuti postigao je Said, izdaleka sa strane potvrđujući Hajdukovu pobjedu izborenu, ruku na srce, još na samom startu utakmice. Isto se navlas može reći i za gol Futacsa glavom na samom kraju utakmice