(VIDEO) FAVORIT KROZ IGLENE UŠI: Iran propustio šokirati Španjolsku

Jedini gol na utakmici djelo je Diega Coste

Reprezentacija Španjolske teškom je mukom svladala Iran sa 1-0 (0-0) u utakmici 2. kola skupine B Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji, koja je u srijedu odigrana u Kazanju.

Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Diego Costa u 54. minuti, kada je nesretni iranski reprezentativac Rezaeian pokušao izbiti loptu ispred španjolskog napadača i pogodio ga u koljeno, a lopta se s ruba kaznenog prostora odbila u desni donji kut iranskih vrata.

Iranci su imali nekoliko dobrih prilika, ali nijednom nisu uspjeli poslati loptu unutar okvira španjolskih vrata. Jedan im je pogodak, postignut u 63. minuti, opravdano poništen zbog zaleđa.

U prvoj utakmici današnjeg programa u ovoj skupini Portugal je pobijedio Maroko sa 1-0 pogotkom Cristiana Ronalda.

Nakon kompletiranog drugog kola na diobi prvog mjesta su Portugal i Španjolska sa četiri boda, Iran je treći sa tri boda, a Maroko zadnji bez ijednog boda.

U zadnjem kolu ove skupine, koje je na rasporedu 25. lipnja, igrat će Iran – Portugal i Španjolska – Maroko.