TOPLAK POTPUNO PREPORODIO GORICU: Novo slavlje momčadi iz Turopolja na Šubićevcu gurnulo Šibenik u još veće probleme

U prvoj utakmici 29.kola 1. Hrvatske nogometne lige, nogometaši Gorici pobijedili su na Šubićevcu domaći Šibenik 1:0. Jedini pogodak djelo je Vlatka Stojanovskog s kraja prvog dijela. Samir Toplak je po dolasku na klupu momčadi iz Turopolja istu preporodio  Sada ima deset bodova iz zadnje četiri utakmice, omjer je to od tri pobjede i jednog remija. Šibenčani su izgubili četvrtu utakmicu u nizu, dolazak Računice očito nije pokrenuo momčad.

Gol odluke stigao je u 39.minuti utakmice. Sve je krenulo s lijeve  strane napada Gorice. Do lopte je stigao Keita koji je ubacio centaršut s poludistance. Lopta je stigla do Kalika na drugoj stativi koji ju je glavom vratio u sredinu odakle je Stojanovski lagano gura u mrežu.

Gol pogledajte OVDJE.

Unatoč pritisku i boljoj  igri u drugom poluvremenu Šibenik ipak nije uspio izbjeći svoj čevrti poraz  zaredom.

Gorica je ovom pobjedom ostala peta na tablici s 39 bodova, dok je Šibenik osmi s 26 bodova.

U idućem kolu Gorica dočekuje Šibenikovog susjeda na tablici, Istru. S druge strane, klub sa Šubićevca ide na Poljud na noge Hajduku.