ŠOK U BOSNI I HERCEGOVINI: Nakon poraza u Armeniji Prosinečki podnio ostavku

Dosadašnji izbornik reprezentacije Bosne i Hercegovine, Robert Prosinečki dao je ostavku nakon poraza svoje momčadi na gostovanju u Armeniji. Naime, Armenija je pobijedila 4-2. Prosinečki je dao ostavku pred novinarima na prigodnoj konferenciji za novinare odmah nakon utakmice.

“Došao sam s ciljem da odemo na Evropsko prvenstvo. Iako sve šanse nisu izgubljene, osjećam se odgovnornim i podnosim ostavku. To sam već rekao i predsjedniku NS BiH Elvedinu Begiću”, kazao je Prosinečki.

Armenija je povela golom Mhkitaryana u 4. minuti, izjednačio je Džeko u 13. minuti. Veliki pritisak domaćina od početka drugog poluvremena isplatio im se u 66. minuti, a svoj drugi pogodak postiže Mkhitaryan.
Bosna i Hercegovina se brzo vraća u utakmicu. U 70 minuti Gojak koristi sjajnu asistenciju Kolašinca i iz peterca pogađa za 2-2.

U 77. minuti Armenija dolazi do trećeg gola. Mkhitaryan je ovaj put asistent, a Hambardzumyan pogađa za 3-2. Izbornik BiH Robert Prosinečki u igru ubacuje Lončara i Bajića i kreće na ‘sve ili ništa’, ali njegovi igrači nisu uspjeli realizirati nekoliko stvorenih prilika.

U 94. minuti autogol Lončara za konačnih 4-2.

Prosinečki je postao izbornik BiH u siječnju 2018. godine. U 18 susreta na kormilu “zmajeva” ostvario je sedam pobjeda, šest remisa i pet poraza.

BiH se trenutačno nalazi na četvrtom mjestu skupine sa sedam bodova, osam manje od vodeće Italije i pet manje od Finske na drugom mjestu. No, vodeće dvije ekipe imaju i utakmicu manje. Plasman na EURO izborit će dvije najbolje reprezentacije iz svake skupine.