SLAVLJE HAJDUKA: Na Poljudu savladao Dinamo nakon napetog prvog poluvremena

Hajduk je na Poljudu pobijedio Dinamo s 1-0 (0-0) u zaostaloj utakmici 9. kola Prve HNL. Pogodak za Hajduk postigao je Nikola Kalinić u 63. minuti.

Prvo poluvrijeme obilježili su prekidi zbog sudara glavama Melnjaka i Lauritsena u domaćem kaznenom prostoru sredinom prvog poluvremena.

Prvu izglednu priliku imao je Dinamo u 58. minuti, kada je Petković ubacio s lijeve strane, ali udarac glavom Emrelija bio je preslab.

Hajduk je Livakoviću nastojao zaprijetiti isključivo preko centaršutova. Nakon 16-erca, uslijedilo je dvostruko proigravanje s Mikanovićem te je izboren prostor za udarac sa 12-13 metara.

Kasnije je Dinamo zaprijetio je udarcima s distance preko Mišića, ali Lovre Kalinić nije dopustio pogodak.

Hajduk je ovom pobjedom stigao na 62 boda, četiri manje od vodećeg Dinama, a dva manje od drugog Osijeka.

Do kraja prvenstva ostalo je još pet kola.