PRESRETNI ČAČIĆ NA RUBU SUZA! ‘Najsretniji sam čovjek na svijet, dajte mi moja dva bivša kapetana’

Dinamo je u jednom spektaklu izborio Ligu prvaka. I s veseljem očekuje ždrijeb skupina tog elitnog natjecanja.

Pao je Bodo/Glimt s 4-1. Gol vrijedan Lige prvaka zabio je Josip Drmić u 117. minuti, a u 120. minuti pobjedu je zapečatio Petar Bočkaj. U regularnom dijelu pogotke su za Dinamo dali Mislav Oršić (4) i Bruno Petković (35), dok je za Bodo/Glimt zabio Albert Gronbaek (70).

“Moram čestitati igračima koji su herojski odradili utakmicu. Imali smo previše problema i prije utakmica i za vrijeme utakmice. Igrači su pokazali da su heroji, hvala i navijačima. Pobijedili smo Bode koji je sjajna momčad. Vratili smo se u produžetku, iako smo imali problema. Povratak u Ligu prvaka ogroman je rezultat za Dinamo i za hrvatski nogomet.

“Imali smo unutarnjih problema koje nisam želio iznositi i neću ih iznositi. Imali smo malo problema s komunikacijom i dali smo im dominaciju na terenu nažalost. Na kraju smo mijenjali, uveli Drmića, Moharramija, Bočkaj je dao svoj obol. Uspjeli smo na kraju. Dinamo je gledajući sve utakmice u Europi zasluženo otišao dalje. Najsretniji sam čovjek na svijetu,” kazao je presretni Čačić na rubu suza.

Što je rekao igračima nakon 90 minuta?

“Rekao sam im da moramo biti strpljivi, stabilniji, da će doći prava situacija za gol. I došla je…

Koga bi želio vidjeti u skupini?

“Htio bih vidjeti svoja dva kapetana koja sam vodio u reprezentaciji. Darija Srnu i Luku Modrića.

Inače, Ante Čačić postao je tek drugi trener Dinama koji je dvaput izborio plasman u Ligu prvaka. Prije njega uspio je to tek Zlatko Cico Kranjčar.