PREMIER LIGA: Liverpool iznova na vrhu, Arsenalu bježi Liga prvaka

Izvor: Liverpoolfc.com

Nogometaši Liverpoola pobjedom u Cardiffu od 2-0 (0-0) ponovno su izbili na vrh ljestvice engleske Premier lige, dok je Arsenal porazom 2-3 (0-1) na svom Emirates stadionu od Crystal Palacea ugrozio svoje izglede za plasman u Ligu prvaka.

Crystal Palace su do pobjede svojim pogocima doveli Benteke (17), Zaha (61) i McArthur (69), dok su strijelci za Arsenal bili Oezil (47) i Aubameyang (77).

Liverpool je protiv ‘davljenika’ Cardiffa na pogodak čekao do 57. minute, kad je loptu u mrežu poslao Georgino Wijnaldum, dok je tri boda u 82. minuti osigurao Milner iz kaznenog udarca koji je dosuđen nakon prekršaja na Salahu.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren zbog bolesti nije konkurirao za sastav Liverpoola.

Nogometaši Manchester Uniteda doživjeli su pravi ‘brodolom’ na gostovanju u Liverpoolu kod Evertona koji ih je pobijedio s uvjerljivih 4-0 (2-0) i opasno ugrozio poziciju “crvenih vragova” u borbi za nastup u Ligi prvaka sljedeće sezone. Za pobjedu Evertona strijelci su bili Richarlison (13), Sigurdsson (28), Digne (56) i Walcott (64).

Liverpool je opet na vrhu ljestvice s 88 bodova, dva više od drugoplasiranog Manchester Cityja, ali ‘građani’ imaju utakmicu manje. Za preostala dva mjesta u Ligi prvaka sljedeće sezone bore se četiri momčadi. Trećeplasirani Tottenham ima 67 bodova, Arsenal i Chelsea imaju po 66, a Manchester United 64. Svi pred sobom imaju još četiri utakmice. Cardiff je sa 31 bodom na 18. mjestu i još uvijek se nada mogućem ostanku u prvoligaškom društvu, iako ima tri boda manje i utakmicu više od Brightona koji je na spasonosnom 17. mjestu. Svoje mjesto u Championshipu za sljedeću sezonu već imaju Fulham sa 23 boda i Huddersfield (14).

Posljednja utakmica 35. kola na rasporedu je u ponedjeljak (21 sat), kad će Chelsea ugostiti Burnley.