POVIJESNI USPJEH HRVATSKE KAJAKAŠICE! Anamaria Govorčinović osvojila srebrnu medalju

Anamaria Govorčinović, članica Kajak kanu kluba Matija Ljubek je 25-godišnja kajakašica na mirnim vodama koja je ostvarila je povijesni uspjeh na Svjetskom prvenstvu u kanadskom Halifaxu. U utrci jednosjeda na 500 metara osvojila je srebrnu medalju.

Bolja od hrvatske kajakašice bila je samo legendarna Novozelanđanka Lisa Carrington, peterostruka olimpijska pobjednica na 200 i 500 m te osvajačica 11 zlatnih medalja na svjetskim prvenstvima na istim dionicama. Za njom je Govorčinović zaostala za 1.28 sekundi.

Broncu je osvojila Njemica Jule Hake, koja je za pobjednicom zaostala za 1.61 sekundi.

Pred Anamarijom Govorčinović je u Halifaxu još jedna utrka u kojoj će se boriti za odličje, na dvostruko dužoj dionici, koja je na rasporedu u nedjelju, s početkom u 17,10 sati po srednjoeuropskom vremenu.