ORLOVI VISOKO LETE: Italija se suprotstavila Srbima

U drugom prijateljskom susretu Srbije i Italije pred svjetsko košarkaško prvenstvo u Kini pobjedu su ponovno zasluženo odnijeli igrači Srbije rezultatom 71:65. Igrači Aleksandra Đorđevića ovom su pobjedom nastavili niz koji sada iznosi osam utakmica bez poraza. U prvom poluvremenu Srbi su dominirali pa su na odmor otišli sa prednošću 47 : 34. U posljednjoj četvrtini utakmice dolazi do neobjašnjivog opuštanja igračA Srbije i Italija dolazi do vodstva 65 : 64. Milutinov prekida seriju Talijana i Srbi ponovno dolaze u vodstvo nakon čega rutinirano privode utakmicu kraju ukupnom serijom 7 : 0. Kod rezultata 68: 65 za Srbiju, Jović pogađa tricu sa više od osam metara i postavlja konačan rezultat, Srbija – Italija, 71 : 65.

Najbolji strijelac u redovima Srbije bio je igrač Sacramento Kingsas Bogdan Bogdanović sa 15 postignutih koševa.

Srbija prvi susret na turniru igra za osam dana protiv Angole.