ODMAH PRVACI: Rijetko kada se dogodi da u debitantskoj sezoni natjecanja u prvoj ligi neki klub osvoji naslov prvaka, no ovim dečkima je to uspjelo

Omiški Olmissum senzacionalni je prvak Hrvatske u futsalu svladavši u finalu u Makarskoj dvostrukog prvaka Novo Vrijeme boljim izvođenjem kaznenih udaraca 5:4 (3:3, 2:2).

Omišani su osvojili naslov prvaka u sezoni u kojoj su po prvi puta zaigrali u Prvoj ligi.

Poveli su gosti preko Jurića, a za Novo Vrijeme je izjednačio Osredkar, da bi Kazazić u drugom dijelu doveo Makarane u prednost 2:1. No, Omišani su uspjeli u samoj završnici izjednačiti tri minute prije kraja golom Kusture i izboriti produžetke, da bi već u prvoj minuti Kazazić opet pogodio za vodstvo 3:2. Pedeset sekundi prije kraja produžetka uporni Omišani ponovno poravnavaju pogotkom Horvata i već tada se naziralo veliko iznenađenje.

U raspucavanju sa šest metara istakao se vratar Omišana Žarko Luketin, koji je obranio udarce Osredkara i Kazazića, dok su Juretić i Kustura bili precizni za Olmissum.

U polufinalu je Novo Vrijeme bilo bolje od dubrovačkoga Squarea, dok je Olmissum izbacio Futsal Dinamo.