LOKOMOTIVA UNIŠTILA UGODNO IZNENAĐENJE NAŠEG PRVENSTVA: Gorica doživjela debakl u Kranjčevićevoj ulici

Ipak je ovo svojevrsno iznenađenje, u utakmici 17. kola Prve HNL Lokomotiva je kao domaćin na stadionu u Kranjčevićevoj ulici svladala Goricu s uvjerljivih 4-0 (2-0). Ovom pobjedom Lokomotiva je skočila na treće mjesto ljestvice sa 28 bodova, tri manje od drugog Hajduka, a dva više od četvrtog Osijeka. Gorica je šesta sa 25 bodova, koliko ima i peta Rijeka.

Pitanje pobjednika praktički je odlučeno u manje od dvije minute u završnici prvog poluvremena kada je Lokomotiva postigla dva gola. Prvo je u 40. minuti Kastrati preciznim udarcem sa 10-ak metara pogodio suprotni kut suparničkog gola nakon akcije Jakića i Uzunija, da bi u 41. Uzuni pogodio glavom na ubačaj Jakića za 2-0. U nastavku je Marina zatresao vlastitu mrežu za 3-0, a konačni rezultat postavio je Tolić u 79. minuti.