Legenda Liverpoola komentirala nedosanjani san, a reagirao je i najbolji hrvatski stoper… ‘Neka zabava počne’

Julian Finney

Chelsea je svladao Manchester City sa 2-1 u posljednjoj utakmici 31. kola Premier lige, čime je Liverpool sedam kola prije kraja osigurao svoj 18. naslov engleskog prvaka, a prvi nakon 30 godina čekanja. Legendarni kapetan Steven Gerrard, koji nikada nije osvojio naslov prvaka, odmah se oglasio na društvenim mrežama.

“Čestitam svima u Liverpoolu na naslovu. Ovo je nevjerojatno postignuće fantastične momčadi koje vodi menadžer svjetske klase. Čestitke i onmai najvažnijima, navijačima koji su na naslov čekali 30 godina. Neka zabava počne”, poručio je Gerrard, a na njegov post reagirao je Dejan Lovren.

Liverpool je sa 86 bodova ostao 23 boda ispred branitelja naslova Manchester Cityja, čime je i teoretski osigurao svoj prvi naslov prvaka otkako je osnovana Premier liga (1992.). “Crveni” su posljednji naslov osvojili davne 1990. godine, a od tada su pet puta završavali prvenstvenu utrku na drugom mjestu.