KUCA NA VRATA REPREZENTACIJE: Hrvatski stoper s dva pogotka ugasio Bayer!

Hrvatski stoper Marin Pongračić zabio je debitantske golove za svoj Wolfsburg u utakmici 28. kola Bundeslige protiv Bayer Leverkusena. Wolfsburg je slavio ukupnim rezultatom 4:1 ali unatoč pobjedi Leverkusen im bježi velikih 11 bodova.

Ipak, zahvaljujući pobjedi i neriješenom rezultatu Freiburga kod Eintrachta, kupili su mir na šestoj poziciji koja ih vodi u borbu za Europu. Rivalu su pobjegli na četiri boda razlike.

Naš Pongračić je u siječnju stigao iz Salzburga za 10 milijuna eura, a prvi gol zabio je u 43. minuti, drugi je pogodio u 75. minuti susreta.

Ovo mu je bio šesti ligaški nastup u sezoni i prvi pogodak u njemačkoj Bundesligi. Zanimljivo da je rođen baš u Njemačkoj, u Landshutu, a u kadetskim danima igrao je za Bayern.

Otvoreno je izjavljivao kako mu je cilj igrati samo za hrvatsku reprezentaciju, a navodno ga Zlatko Dalić već pomno prati.

Reprezentativac u dresu Wolfsburga Josip Brekalo odigrao je 65 minuta za gostujuću momčad.

REZULTATI 28. KOLA
Utorak:
Borussia D. – Bayern 0-1 (Kimmich 43)
Bayer – Wolfsburg 1-4 (Baumgartlinger 85 / Pongračić 43, 75, Arnold 64, Steffen 67)
Eintracht F. – Freiburg 3-3 (Andre Silva 35, Kamada 79, Chandler 82 / Grifo 28, Petersen 67, Hoeler 69)
Werder – Borussia M. 0-0