KONAČNO! Hajduk do prve pobjede u HNL, srušen Rudeš

hnk hajduk

U dvoboju 7. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka slavili protiv Rudeša s 3-1 (1-0) za prvu prvenstvenu pobjedu u sezoni.

Bio je to dvoboj dviju posljednjeplasiranih momčadi lige, a Hajduk je zasluženo došao do pobjede u debiju na klupi novoga trenera Zorana Vulića.

Hajduk je došao u vodstvu 20. minuti kada ubačaj Brazilca Jaira s desne strane Mijo Caktaš u padu glavom sprovodi u mrežu. U 61. minuti na 2-0 je povećao Mirko Ivanovski, čiji prvi pokušaj glavom brani vratar Picak, no na odbijenoj lopti Makedonac je najbrži i lako pogađa mrežu. U 73. minuti branič zagrebačkog sastava Pantalon ruši Gyursca, a sudac svira kazneni udarac iz kojeg Caktaš preciznim udarcem postiže svoj drugi gol na utakmici. U 90. minuti počasni gol za Rudeš postigao je Brazilac Andrey.

Hajduk je sada sedmi sa sedam bodova, dok je Rudeš zadnji sa samo jednim bodom.

Pred 8.000 gledatelja na stadionu Poljud sudio je Batinić iz Osijeka.

Strijelci: 1-0 Caktaš (20), 2-0 Ivanovski (61), 3-0 Caktaš (74-pen), 3-1 Andrey (90)