KAKVA SRAMOTA: Jug razbio Mladost u nikad viđenoj utakmici i postao prvak Hrvatske!

Grgo Jelavic/Pixell

Vaterpolisti dubrovačkog Juga AO obranili su naslov prvaka Hrvatske svladavši uvjerljivo na svom plivalištu u Gružu zagrebačku Mladost s čak 19-3 (4-0, 6-0, 4-1, 5-2) te s ukupnih 3-0 u seriji došli do trofeja.

Nakon što su prve dvije finalne i izuzetno izjednačene utakmice dobili boljim izvođenjem peteraca Jug je do petog naslova zaredom i ukupno 16. u povijesti došao na nevjerojatan način, upravo demoliravši Mladost na Gružu tijekom tri četvrtine.

Gotovo nestvarno je izgledao rezultat od 10-0 na poluvremenu, a u trećoj četvrtini i 14-0 za domaćine pogotovu što je prije desetak dana Mladost iznenadila Jug u Dubrovniku i osvojila regionalnu ligu. Igračima Juga je sve ulazilo u napadu, a odigrali su sjajnu obranu na čelu s vratarem Popadićem, dok Zagrepčani nisu 14 sekundi prije kraja treće četvrtine konačno nisu došli do gola iz peterca., a svi gledatleji u Gružu tada su ustali na svoje i velikim pljeskom popratili taj pogodak gostiju. Doista strašan podatak…

Loren Fatović s 4 gola, te Daniil Merkulov i Hrvoje Benić s po 3 pogotka prednjačili su kod Juga, dok su za Mladost zabijali Bowen, Miloš i Radu.

Jugu je to 16. naslov prvaka ukupno, a peti zaredom. U trofejenoj vitrini zasad je 65 vleikih trofeja dubrovačkog ponosa.

Jug: Popadić, Macan, Fatović 4, Lončar 1, Kržić 2, Xavi Garcia 1, Lozina, Merkulov 3, Papanastasiou 2, Žuvela, Benić 3, Obradović 1, Jarak, Tomasović 2. Trener Vjeko Kobeščak

Mladost: Marcelić, Radu 1, Miloš 1, Biljaka, Ćuk, Bajić, Bukić, Lazić, Bowen 1, Dašić, Kunac, Harkov, Jurlina, Vrlić. Trener Zoran Bajić