KAKVA SRAMOTA: Jug razbio Mladost u nikad viđenoj utakmici i postao prvak Hrvatske!

Grgo Jelavic/Pixell

Vaterpolisti dubrovačkog Juga AO obranili su naslov prvaka Hrvatske svladavši uvjerljivo na svom plivalištu u Gružu zagrebačku Mladost s čak 19-3 (4-0, 6-0, 4-1, 5-2) te s ukupnih 3-0 u seriji došli do trofeja.

Nakon što su prve dvije finalne i izuzetno izjednačene utakmice dobili boljim izvođenjem peteraca Jug je do petog naslova zaredom i ukupno 16. u povijesti došao na nevjerojatan način, upravo demoliravši Mladost na Gružu tijekom tri četvrtine.

Gotovo nestvarno je izgledao rezultat od 10-0 na poluvremenu, a u trećoj četvrtini i 14-0 za domaćine pogotovu što je prije desetak dana Mladost iznenadila Jug u Dubrovniku i osvojila regionalnu ligu. Igračima Juga je sve ulazilo u napadu, a odigrali su sjajnu obranu na čelu s vratarem Popadićem, dok Zagrepčani nisu 14 sekundi prije kraja treće četvrtine konačno nisu došli do gola iz peterca., a svi gledatleji u Gružu tada su ustali na svoje i velikim pljeskom popratili taj pogodak gostiju. Doista strašan podatak…

Loren Fatović s 4 gola, te Daniil Merkulov i Hrvoje Benić s po 3 pogotka prednjačili su kod Juga, dok su za Mladost zabijali Bowen, Miloš i Radu.

Jugu je to 16. naslov prvaka ukupno, a peti zaredom. U trofejenoj vitrini zasad je 65 vleikih trofeja dubrovačkog ponosa.

Jug: Popadić, Macan, Fatović 4, Lončar 1, Kržić 2, Xavi Garcia 1, Lozina, Merkulov 3, Papanastasiou 2, Žuvela, Benić 3, Obradović 1, Jarak, Tomasović 2. Trener Vjeko Kobeščak

Mladost: Marcelić, Radu 1, Miloš 1, Biljaka, Ćuk, Bajić, Bukić, Lazić, Bowen 1, Dašić, Kunac, Harkov, Jurlina, Vrlić. Trener Zoran Bajić

Ponos kad nebu se vinecili život gledaš kroz taj treni sva bol tvoja tad minejer si prvi, bit ćeš okrunjen