JUVENTUS SLAVIO PROTIV FIORENTINE: U finalu Kupa čeka Inter, a jedan podatak je posebno fascinantan

U finalu ovosezonskog izdanja Talijanskog nogometnog kupa igrat će Inter i Juventus.

Nakon što je Inter nastup u završnici izborio u utorak svladavši u uzvratnom polufinalnom susretu gradskog rivala Milan sa 3:0, Juventus je u uzvratnom susretu svog polufinalnog dvoboja kao domaćin svladao Fiorentinu sa 2:0 i tako potvrdio 1:0 pobjedu iz prve utakmice igrane u Firenci.

Prvi pogodak na utakmici postigao je bivši igrač Fiorentine Bernardeschi u 32. minuti nakon velike pogreške vratara gostiju Dragowskog, dok je prolazak u finale potvrdio Danilo u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Završna utakmica za pobjednika Talijanskog kupa igrat će se 11. svibnja na Olimpijskom stadionu u Rimu.

Zanimljivo je to da će ovo bit tek treće finale u kojem se sastaju ova dva kluba. U oba prethodna navrata, dalekih 1959. i 1965. godine, bolji je bio Juventus. Juve je i najtrofejniji klub u talijanskom kupu s 20 trofeja a ujedno je i branitelj naslova, dok je Inter sedam puta osvajao Kup, posljednji put još 2011. godine.