IZNENAĐENJE: Gorica tukla Rijeku, Inter okrenuo protiv Lokomotive

nk gorica

U derbiju 28. kola Prve HNL Gorica je na svom travnjaku pobijedila Rijeku sa 1-0, dok su u prvom subotnjem susretu nogometaši Intera preokretom svladali Lokomotivu sa 3-2.

Derbi kola odlučio je pogodak Kristijana Lovrića u 49. minuti. Lovrić je pogodio donji desni kut Sluginog gola sa 18 metara zabivši svoj šesti gol ove sezone.

Gorica je ovim rezultatom upisala prvu pobjedu nakon što je u zadnja tri kola osvojila samo jedan bod, dok je Rijeka upisala prvi poraz nakon tri pobjede u nizu (Osijek, Lokomotiva, Slaven Belupo) .

U prvom subotnjem susretu nogometaši Intera su preokretom svladali Lokomotivu sa 3-2. Lokomotiva je vodila 1-0 i 2-1, ali se Inter oba puta vratio, a potom u samoj završnici stigao i do pobjede.

Već u 6. minuti gosti su poveli golom Kristijana Jakića, da bi samo četiri minute kasnije Inter izjednačio preko Rusa Serder Serderov. Na samom kraju prvog dijela igrač Lokomotive Luka Ivanušec pobrinuo se za potez utakmice predivnim golom s 20-tak metara. No, u drugom dijelu Inter je preokrenuo i pogocima Karla Muhara i Igora Postonjskog došao do vrijedne pobjede u borbi za ostanak.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 70 bodova, Rijeka na drugom mjestu ima 53 boda, a Osijek je treći sa 46 bodova. Slijede Lokomotiva (44), Hajduk (43) i Gorica (42). Na začelju je Rudeš sa 10 bodova.

REZULTATI
Inter – Lokomotiva 3-2 (Serderov 10, Muhar 73, Postonjski 85-11m / Jakić 6, Ivanušec 45+2)
Gorica – Rijeka 1-0 (Lovrić 49)