HRVATSKA RAZBILA GRUZIJU ZA POLUFINALE EURA! Bijač zaključao naša vrata, čeka se nas veliki okršaj s Italijom

Hrvatska vaterpolska reprezentacija  je nakon sjajne igre u četvrtfinalu Eura u Splitu pobijedila reprezentaciju Gruzije 15:5 i plasirala se u polufinale. Naše Barakude prolaz u finale tražit će u četvrtak protiv Italije,  koji su se također lako u svojem četvrtfinalu sa 16-8 obračunali s Francuzima Vjeke Kobešćaka.

U ponovno odličnoj atmosferi pred 9000 gledatelja u Spaladium Areni od starta su krenuli jako i niti u jednom trenutku nisu pobjedu doveli u pitanje. Hrvatska je opravdala ulogu favorita protiv Gruzije, autoritativno krenula u susret te već nakon prvih osam minuta imala velikih 4:0. U drugoj četvrtini obje momčadi su postigle po dva gola te se na poluvrijeme otišlo s prednošću Hrvatske 6:2.

U trećoj četvrtini raspucao se Bukić koji je postigao tri gola u tom periodu, pa je uoči posljednjih osam minuta bilo već 12:3  te je utakmica definitivno bila riješena.

Ponovno je fantastičan na našem golu bio Bijač koji je zaključao svoja vrata s 12 obrana u tri četvrtine koliko je proveo na golu. Četverostruki strijelac za Hrvatsku bio je Luka Bukić, po tri su dodali Loren Fatović i Konstantin Harkov, dva Rino Burić, a po jedan Marko Žuvela, Andrija Bašić i Jerko Marinić Kragić, dok je Nika Šušiašvili postigao tri gola za Gruziju.