HRVATSKA POBIJEDILA ISLAND! Kauboje čeka nastup protiv Nizozemske

Hrvatska rukometna reprezentacija ipak je pobijedila u drugom krugu Europskog prvenstva. Kauboji su u Budimpešti pobijedili reprezentaciju Islanda sa 23-22 (10-12).

Pobjednički pogodak je 15 sekundi prije kraja postigao Ante Gadža.

Strijelce Hrvatske predvodio je Tin Lučin sa šest pogodaka, a proglašen je i za igrača utakmice. Po pet pogodaka postigli su Ivan Čupić i Ivan Martinović, a briljirao je vratar Ivan Pešić sa 13 obrana. Kod Islanđana je najefikasniji bio Torkelsson sa šest golova.

Hrvatska je otvorila dvoboj pogotkom Martinovića, ali je nakon toga Island nanizao tri pogotka. Uz raspoloženog vratara Hallgrimssona, koji je sakupio šest obrana do polovice prvog poluvremena, Island je u 19. minuti došao do pet pogodaka prednosti (9-4).

Danska je na vrhu ljestvice sa šest bodova, po četiri imaju Island i Francuska, a po dva Nizozemska, Crna Gora i Hrvatska.

Hrvatski rukometaši će nastup u drugom krugu EP-a zaključiti za dva dana dvobojem protiv Nizozemske.