HRVATI DOŽIVJELI PRAVI DEBAKL: Barišiću poništen gol, Ajax razbio Rangerse! Pobjednik Europpke lige potopljen od Sportinga

Instagram

Dvije utakmice Lige prvaka prvog kola Lige prvaka odigrane su u srijedu u ranijem terminu.  Naši nogometaši nisu imali baš previše uspjeha za razliku od čarobne večeri u utorak. Ajax je s uvjerljivih 4:0 pobijedio Glasgow Rangers za kojeg su igrali Borna Barišić i Antonio Čolak , dok je Sporting s 3:0 bio bolji od Eintracht Frankfurta, aktualnog osvajača Europa lige. U sastavu Eintrachta igrao je Kristijan Jakić.

Što se utakmice u Amsterdamu tiče, sve je što se pobjednika tiče bilo gotovo.  Domaćin je u vodstvo stigao preko Alvareza u 17. minuti susreta, a onda je Berghius u 32. zabio za 2:0. Na velikih 3:0 povisio je minutu kasnije  Kudus.

U 71. minuti je zbog zaleđa poništen gol hrvatskom reprezentativcu Borni Barišiću, koji je loptu sjajno s ruba šesnaesterca plasirao u suprotni kut. No gol je na kraju poništen.

Posao je što se konačnog rezultata tiče u 80. minuti završio Steven Bergwijn  za prvu pobjedu nizozemskog velikana na startu Lige Prvaka.

U Frankfurtu u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a onda su gosti iz Lisabona uz malo sreće u 65. minuti nakon duge akcije zabili za vodstvo golom Marcusa Edwardsa. Dvije minute kasnije bilo je već 2:0, gol je zabio Tricao. Konačnih 3:0 postavio je osam minuta kasnije Nuno Santos koji je iskoristio odličan prodor Pedra Porra.