HAJDUK PONOVIO GZIRU: Sergejev hat-trickom potpio Bile, Tobol srušio sve europske ambicije i prije Velike Gospe

Hajduk je poražen 4:1 nakon produžetaka i oprašta se od europskih uzbuđenja i prije nego li se nadao.

Što se sve događalo na utakmici? Već u 9. minuti vidjeli smo sjajnu priliku Splićana. Lovrencsics je ubacio s desne strane, pronašao Mlakara na drugoj stativi, no pokušaj glavom napadača Bijelih ipak nije bio dovoljno precizan i lopta odlazi preko gola!

U 38. minuti nova prijetnja: izašao je Hajduk pred gol Tobola, jedna ubačena lopta Lovrencsicsa pronašla je Sahitija koji s lijeve strane puca u daljni kut, ali njegov pokušaj odlazi malo pored gola. Da je ušlo, bio bi to fantastičan pogodak.

A onda drugo poluvrijeme – iz pakla. Tobol je u 56. minuti poveo i prepolovio prednost Hajduka! Kazahstanci su sada uz puno sreće zatresli mrežu. Pucao je Jovančić s nekakvih 25 metara, a lopta na putu prema Kaliniću pogađa jednog igrača Hajduka, mijenja smjer i ulazi u mrežu.

Uzdrmani Splićani primili su pet minuta kasnije još jedan gol, Sergejev je dočekao loptu koja je prošla obranu i mirno je poslao iza Kalinićevih leđa.

A onda u 67. minuti 3-0 za Tobol! ponovno je zabio Sergejev, ovoga puta glavom nakon odličnog ubačaja!

U 69. minuti srušen je Sahiti u šesnaestercu, bio je to penal za Bijele, ali nije iskorišten. Krovinović je promašio ili bolje rečeno, Mokin je obranio njegov udarac s bijele točke!

A onda je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade ipak stiglo olakšanje, zabio je Sahiti za 3:1.Produžeci? Nisu se tresle mreže… sve do 117. minute!  Tada je za domaće zabio fantastični Sergejev i tu je bio kraj Hajdukovih ambicija.