HAJDUK NA POGON LIVAJE I AWAZIEMA SVLADAO GORICU: Marko zaludio Torcidu ali stigla i jedna loša vijest

Nogometaši Hajduka u zaostaloj utakmici 4.kola Supersport HNL-a slavili su protiv posljednje Gorice  na Poljudu  s 3:1.

Dvostruki strijelac za Hajduk je bio Marko Livaja (2. i 59. iz penala), u 72. je zabio i Awaziem, a za Goricu je gol postigao Francois u 9. minuti. Bila je ovo jedna od lošijih utakmica ove sezone u HNL-u. Koliko je Hajduk odigrao loše prvih 45 minuta, najbolje govore zvižduci čitavog Poljuda na poluvremenu utakmice.

Hajduk je u sudačkoj nadoknadi mogao i do 4:1, ali Livaja nije bio precizan iz svojeg drugog današnjeg penala. Probao je ‘panenkom’, poslao je loptu preko gola, no unatoč tome, sa Sjevera Poljuda stigao je pljesak kojim su vodećeg strijelca splitskih Bijelih obodrili nakon promašaja.

Golove pogledajte – ovdje.

S dva gola, Livaja je nastavio sa svojim učinkom kojim predvodi Hajduk, ali bila je tu i loša vijest koja ga je pogodila. U ranoj fazi susreta dobio je žuti karton, svoj treći, zbog čega slijedi automatska suspenzija na jednu utakmicu. Morat će propustiti utakmicu 15. kola u nedjelju protiv Lokomotive u Kranjčevićevoj.

Hajduk je ovom pobjedom stigao do 30 boda, pet manje do Dinama i učvršćivanja drugog mjesta na ljestvici. Gorica je i dalje ostala prikovana za dno ljestvice sa samo šest osvojenih bodova.