Filijala gazi: Lokomotiva golom Radonjića šokirala Rijeku

Odličnu, uigranu akciju za pobjednički pogodak Lokomotiva je izvela nakon udarca iz kuta

U prvoj utakmici 33. kola Prve HNL nogometaši Lokomotive su svladali aktualnog prvaka Rijeku sa 1-0 pogotkom Dejana Radonjića u 13. minuti dvoboja.

Odličnu, uigranu akciju za pobjednički pogodak Lokomotiva je izvela nakon udarca iz kuta. Prizemnu loptu na desetak metara prvo je preskočio Krstanović, a na nju naletio Radonjić i poslao u lijevi donji kut riječkog gola. Gostujući vratar Simon Sluga uspio je odbiti loptu, ali samo u mrežu.

Riječani su u drugom poluvremenu imali inicijativu, stvarali dobre prilike, ali nitko nije uspio svladati odličnog vratara Hendiju, uz strijelca Radonjića najzaslužnijeg za 11. ovosezonsku pobjedu Lokomotive koja je sa 42 boda privremeno preskočila zaprešićki Inter i zasjela na peto mjesto prvenstvene ljestvice. Rijeka je ostala na 63 boda, odnosno šest bodova zaostatka za vodećim Dinamom (69) koji večeras gostuje u Koprivnici kod Slaven Belupa.

Utakmicu na stadionu u Kranjčevićevoj ulici pratilo je oko 500 gledatelja, a sudio je Duje Strukan iz Splita.

Strijelac: 1-0 Dejan Radonjić (13)