Fantastični Liverpool postavio nesvakidašnji rekord! Jure Cityev učinak iz 2018. godine

Julian Finney

Nogometaši Liverpoola slavili su u 34. kolu Engleske lige kod Brightona s 3-1 i ubilježili jubilarnu, 30. prvenstvenu pobjedu ove sezone.

Novi prvaci su već nakon osam minuta vodili s 2-0 golovima Salaha (6) i Hendersona, domaćima je nadu vratio Trosard (45), a Salah je svojim drugim golom u 76. minuti postavio konačnih 3-1.  Liverpool je pobjedom u Brightonu i dalje u konkurenciji da obori rekord Manchester Cityja u broju osvojenih bodova u sezoni.

Četiri kola prije kraja Liverpool ima 92 boda, a City je u rekordnoj  sezoni 2017/18 osvojio točno 100 bodova. Koliko je fascinantna ova sezona Redsa govori podatak  da je 30 pobjeda u sezoni Liverpool osvario nakon 34 odigrana utakmice.

U 132 godine prvoligaškog nogometa u Engleskoj, nikome to nije uspjelo u manje utakmica u sezoni.