FA KUP: Arsenal ozbiljno shvatio gostovanje kod petoligaša Sutton Uniteda i prošao dalje

Facebook: Arsenal/Photo: Stuart MacFarlane

Strijelci za Arsenal su bili Perez u 27. minuti, a Walcott je zaključio utakmicu pogotkom u 55. minuti.

Iznenađenja nije bilo, u dvoboju šesnaestine finala engleskog FA kupa Arsenal je na gostujućem terenu porazio petoligaša, Sutton United s 2-0 /1-0). Sutton United uz Lincoln City je dosad bio najveće iznenađenje ovoga natjecanja, u prošloj rundi FA Kupa na svom terenu Sutton Unitged je s 1-0 eliminirao čuveni Leeds, danas člana Championshipa.

Bilo je predivno vidjeti sedam tisuća ljudi na malom, trošnom stadionu Sutton Uniteda, podsjetilo je to na stara, romantičarska nogometna vremena. Arsenal je utakmicu shvatio maksimalno ozbiljno, iako nije pružio osobitu partiju. Strijelci za Arsenal su bili Perez u 27. minuti, a Walcott je zaključio utakmicu pogotkom u 55. minuti.