DRAMA I VELIKA SENZACIJA U PULI: Istra srušila branitelja naslova i plasirala se u finale Kupa!

Istra 1961 ostvarila je veliki uspjeh, igrat će u finalu Kupa Hrvatske! Prvoligaš iz Pule je na svojem stadionu Aldo Drosina u polufinalu s 3:2 izbacio Rijeku, branitelja naslova, sa zadržanom velikom prednošću koju je Istra izgradila u prvom poluvremenu.

Domaći su poveli golom Josipa Šutala u ranoj fazi susreta, u sedmoj minuti. Na 2:0 povisio je Taichi Hara, koji je zabio u 23., a 3:0 postavio je Gedeon Guzina pri kraju prvog poluvremena, u 44. minuti.

Josip Drmić vratio je Rijeci nadu smanjivši na 3:1 rano u drugom dijelu, u 53. minuti.

Novi gol i povratak gostiju u igru dogodio se u 72. minuti, kada je Robert Murić golom iz penala približio Rijeku na 3:2.Nakon toga, Rijeka je tražila izjednačenje, ali novog gola nije bilo.

Istra je, tako, stigla do velikog uspjeh, najvećeg u povijesti kluba. Protivnika u finalu saznat će nakon što se u drugom polufinalu sučele Dinamo i Gorica.