DINAMO NIJE STIGAO DO ŽELJENOG ČUDA! Modri nisu uspjeli ‘razbiti’ Šerif, ništa od Lige prvaka, odlaze u Europa ligu

Nogometaši Dinama nisu se uspjeli plasirali u skupine Lige Prvaka, odnosno nisu napravili čudo i sustigli veliku prednost od 3:0 moldavskog Šerifa iz prve utakmice. Osttalo je na kraju 0:0.

Dinamo je cijeli susret pokušavao i bio opasan, posebno Petković no vratar gostiju zaključao je svoja vrata i time Dinamo ostavio bez najelitnijeg klupskog natjecanja.

Utakmica? Prva ozbiljna prilika na utakmici otišla je na stranu Šerifa. Thill je nakon odlične kombinacije pogodio vratnicu. Petković je u nekoliko situacija zaprijetio, ali nije bio precizan.

U 30. minuti jednu ubačenu loptu u kazneni prostor glavom je pokušao prebaciti Petko, a potom je jedan od igrača Šerifa umalo zatresao vlastitu mrežu. Nakon izvedenog kornera, pucao je Mišić izvana, ali lopta je otišla iznad grede.

Petković je probao glavom i u 43. minuti, ali i u toj situaciji bio je neprecizan. Oršić je početkom drugog poluvremena probao iz daljine, s nekih 20-ak metara, ali nije išlo u okvir vratiju.

Potom je Dinamo bacio sve karte u napad, osjetio se pritisak, ali nije bilo promjene rezultata. Petković se u 61. minuti sjajno oslobodio svog čuvara, ali njegov udarac s desetak metara bio je preslab.I u 86. minuti visio je gol u zraku, ali ništa od svega, obranio je gostujući vratar jednu nisku prizemnu loptu s nekih 12-ak metara.

DINAMO – SHERIFF (0:0)

KRAJ, Dinamo je ostao bez Lige prvaka…

90+2′ Traore je sada natjerao Livakovića na intervenciju, bila je to jako dobra prilika.

89′ Žuti karton za Ivanušeca.

88 ‘ Radeljić ulazi umjesto Luvannora.

87′ – Ponovno Petković prijeti, ali sjajni Grk na vratima Sheriffa večeras je fantastičan

84′ – Promjena kod Dinama, ulaze Gojak i Menalo, a izlaze Oršić i Mišić

76′ – Pogodak za Dinamo, ali nažalost ništa od svega! Oršić je prekrasno pogodio, ali bio je u malom zaleđu, dovoljno da se suci oglase…

74′ – Mijenja i Sheriff; izlazi Kolovos, a u igru je ušao Petro

69′ – Nova promjena kod Dinama, izlazi Čop, a u igru je ušao Deni Jurić

63′ – Okušao je sada svoj udarac i Ristovski, ali ponono je na mjestu Athanasiadis

62′ – Mijenja i Krznar, ide se u potpunu ofenzivu! Izašao je Moharrami, a u igru ulazi Kastrati!

61′ – Petković je prekrasno izbacio Traoera, puca, ali lopta odlazi pokraj vrata!

58′ – Prva promjena na susretu. Izlazi Castaneda, a ulazi Yansane kod Sheriffa

54′ – Ponovno šansa za Modre! Lopta je nekako došla do Petkovića, ali iz teške situacije nije mogao zabiti pogodak. Sjajan početak Dinama

53′ – Prva velika šansa za Dinamo u drugom dijelu! Fantastičan udarac Oršića s 20-ak metara i sjajna obrana Athanasiadisa!

Kraj prvog poluvremena, ide se na odmor bez pogodaka, Moldavce još 45 minuta dijeli od Lige prvaka

45′ – Glavni sudac Orsato dodao je još dvije minute

45′ – Petković je probao atraktivno škaricama, ali lopta odlazi daleko od gola

43′ – Igrači Sheriffa sve više odugovlače i leže po terenu, kradu vrijeme jer rezultat im ide u prilog

43′ – Ubacio je Majer iz kornera, lopta je došla do Petkovića, ali lopta odlazi iznad gola

38′ – Igra je zaustavljena, na travnjaku je ostao ležati igrač gostiju Luvannor.

30′ – Dobra šansa za Dinamo, ubacio je Oršić, a lopta se na kraju odbila i zamalo završila u golu Sheriffa. Korner je za Dinamo.

23′ – Pritisak Dinama, gotovi svi igrači Sheriffa stoje iza lopte

19′ – Pokušao je i Moharrami, ali lopta odlazi daleko iznad gola

16′ – Prekrasnu loptu je poslao Petković prema Ivanušecu. Na kraju akcije lopta dolazi do Čopa koji puca, ali ponovno točno u golmana

13′ – Već drugi žuti karton za Sheriff, nakon Traoera, požutio je i Constanza. Slobodan udarac za Dinamo, Oršić je pucao daleko iznad vrata

11′ – Dinamo se razigrao! Ponovno sjajna akcija, Čop je ubacio po podu, ali Ivanušecov udarac je išao previše po sredini vrata!

8′ – Majer je lijepo uposlio Čopa, koji je sjajno utrčao, ali mu obrana Sheriffa blokira udarac u posljednji trenutak

6′ – Evo i prve velike prilike Dinama! Lijepo je ubacio Moharrami, a Petković glavom puca prema vratima Sheriffa! Dobra obrana Athanasiadisa!

4′ – Velika šansa za Sheriff! Sjajna akcija po lijevoj strani i stativu je pogodio Sebastian Thill, ostaje 0:0!

1′ – Počeo je susret, trebat će savršena utakmica Dinama, ali vjerujemo da to mogu! Sretno Modri!