DINAMO KRENUO FURIOZNO PA SPAŠAVAO ŽIVU GLAVU! Livaković teško kiksao pa se iskupio sjajnim obranama

Nogometaši Dinama u prvoj utakmici trećeg pretkola Lige prvaka pobijedili su Ludogorec s 2:1. S tom prednošću za tjedan dana igra se uzvrat na Maksimiru.

Uvodna faza utakmice donijela je sjajne vijesti za hrvatskog prvaka i njegove navijače. Dino Perić je u šestoj minuti bio strijelac za 1:0, a autogol domaćeg golmana Sergija Padta donio je povećanje na 2:0 prije nego je prošlo prvih 10 minuta ovog susreta. Domaćin više ništa nije imao čekatim morao je zaigrati pun bolje ukoliko se htio nečemu nadati.  Bolja igra stigla je na naplatu u 22.minuti.

Nakon što je Perić odbio jednu loptu, ona je stigla do Tekpetyja, koji je pucao iz očaja iz nemogućeg kuta s lijeve strane. No udarac je bio jak i lopta je prošla između Livakovića i prve stative te se Ludogorec tako u 22. minuti vratio u utakmicu.

Drugih 45 minuta donijelo je puno domaćeg pritiska.  Bugarska momčad imala je odličan period igre od 50. do 70. minute, kad je Sotriou imao dvije odlične prilike. Najoprije je pucao neometan s 12 metara, no Livaković je odlično zaustavio njegov udarac. Vrlo brzo nakon toga i greda je spasila Modre. Dinamo ne doista opasno živio. No u 83.minuti imao je veliku priliku povećati svoju prednost na 3:1 nakon što je Luka Menalo pobjegao u kontru i prebacio gol iz velike prilike.

Uzvrat nas čeka sljedećeg utorka u 20 sati. U Zagrebu će pasti odluka o putniku u završno pretkolo – na boljeg iz ogleda norveškog Bodo/Glimta i litavskog Žalgirisa.