CITY GUBIO 2:0 PA PROMAŠILI PENAL ZA POBJEDU: Sprema li u Engleskoj velika drama u borbi za naslov prvaka?

Nogometaši Manchester Citya u 37. kolu Premier lige odigrao 2:2 kod West Hama u Londonu. City je na poluvremenu gubio 2:0,a na kraju imali i penal za pobjedu. Utakmica je za goste krenula šokantno, Domaćin je poveo u 24. minuti golom Jarroda Bowena na asistenciju Pabla Fornalsa, a isti je igrač na asistenciju Michala Antonija u 45.minuti dodatno šokirao igrače  Pepa Guardiole. Građani su smanjili na 2:1 golom Grealisha u 49. minuti. Do izjednačenja su stigli autogolom Coufala u 69. minuti nakon slobodnog udarca gostiju. Do kraja City je imao priliku za pobjedu u 86. minuti, no Mahrezu je penal obranio Fabianski. Građani su stigli do do 90. boda u sezoni, te imaju četiri više od Liverpoola, ali i utakmicu više. U posljednjem kolu City dočekuje Aston Villu i potrebna mu je pobjeda za obranu naslova prvaka. Liverpool u utorak gostuje kod Southamptona i ako Redsi izgube, City je prvak Engleske. Nikola Vlašić ostao je svih 90 minuta na klupi domaće momčadi.