Borna Barišić opet zabio u rapsodiji golova, Molde šokirao Kramarića i društvo!

Instagram

U terminu od 18.55 igrano je sedam uzvratnih utakmica šesnaestine finala Europa lige. Borna Barišić zabio je ponovno za svoj Rangers protiv belgijskog Antwerpa a Škoti su osigurali prolaz dalje.

U prvoj utakmici Barišić je zabio dva gola u pobjedi 4:3, strijelac je bio i danas u pobjedi  5:2 u  uzvratu u Glasgowu.

Lijevi bočni  hrvatske reprezentacije zabio je za 4:2 u 79. minuti golom s bijele točke.

Prethodno su za domaćine pogađali Morelos, Patterson i Kent i Itten u sudačkoj nadoknadi vremena, za goste su mrežu tresli Refaelov i Lamkel.

Domagoj Bradarić konkurent Barišiću u reprezentaciji odigrao je 90 minuta u porazu Lillea 2:1 kod Ajaxa. Golovima Klaassena i Neresa Kopljanici su potvrdili prolazak dalje, dok je za goste strijelac bio Yazici.

Andrej Kramarić igrao od 56. minute za svoj Hoffenheim koji je kod kuće izgubio od Moldea 2:0, te se tako nakon 3:3 u prvoj oprostio od natjecanja. Junak gostiju bio je Ulland-Andersen s dva gola.

Londonski Arsenal je u utakmici punoj preokreta s 3:2 slavio protiv Benfice i prošao dalje nakon 1:1 u prvoj utakmici. Aubameyang je doveo Topnike u vodstvo, da bi Goncalves i Silva donijeli preokret Portugalcima. Ipak, Thierney u 67. i Aubameyang u 87. osigurali su Arsenalu osminu finala.

Od natjecanja se oprašta i talijanski Napoli koji je upisao na kraju potpuno nebitnu pobjedu 2:1 pobjedu protiv Granade, a dalje je prošao i ukrajinsk Šahtar koji je i u uzvratu (1:0) bio bolji od Maccabija.

REZULTATI UZVRATNIH UTAKMICA:
Hoffenheim (Njem) – Molde (Nor) 0:2 (Andersen 20, 90+5)
(prva utakmica 3:3)
Arsenal (Eng) – Benfica (Por) 3:2 (Aubameyang 21, 87, Tierney 67 / Goncalves 43, Silva 61)
(prva utakmica 1:1)
Rangers (Ško) – Antwerpen (Bel) 5:2 (Morelos 9, Patterson 46, Kent 55, BARIŠIĆ 79-11m, Itten 90+2-11m) / Rafaelov 32, Ze 58)
(prva utakmica 4:3)
Napoli (Ita) – Granada (Špa) 2:1 (Zielinski 3, Fabian Ruiz 59 / Montoro 25)
(prva utakmica 0:2)
Šahtjor (Ukr) – Maccabi TA (Izr) 1:0 (Moraes 67-11m)
(prva utakmica 2:0)
Ajax (Niz) – Lille (Fra) 2:1 (Klaassen 15, Neres 88 / Yazici 78-11m)
(prva utakmica 2:1)
Villarreal (Špa) – Salzburg (Aut) 2:1 (Moreno 40, 89-11m / Berisha 17)