BLIJEDI DINAMO POLOŽIO ‘ORUŽJE’ U BEČU: Domaćin zasluženo slavio, ozljeda Petkovića mogla bi izazvati velike brige!

Nogometaši Dinama u trećem kolu Skupine H Europa Lige poraženi su u Beču od Rapida s 2:1 i time su upisali drugi poraz i zakomplicirali svoju situaciju u skupini.

Austrijanci su poveli u 9. minuti golom Grülla, izjednačio je Oršić u 24., a pobjedu Rapidu donio je Hofmann u 34. minuti.

Statistika će reći da je Dinamo imao nešto  veći posjed lopte, 55 na prema 45% no Rapid je bio puno opasniji i imao je više udaraca prema vratima, čak 15, dok je blijedi Dinamo ostao na samo 6 udaraca prema vratima. Sedam Rapidovih završilo je u okviru gola  dok ih je Dinamo imao samo dva.

Prvo poluvrijeme nije donijelo puno dobrih stvari za Dinamo. Pozitivan je bio Oršićev gol za privremeno izjednačenje na 1:1, no sve ostalo prolazilo je daleko od želja Krznarove momčadi.

Rapid je poveo u devetoj minuti. Kelvin Arase uspio je spasiti loptu od bijega u gol-aut na desnoj strani, s njim nisu bili dovoljno oprezni u obrani Dinama, a Arase je to iskoristio za prodor i asistenciju Gruellu koji je rano razveselio domaće navijače.

Dinamo je do izjednačenja stigao sredinom prvog dijela. Oršić je došao do lopte poslije dodavanja Ivanušeca, nakon slobodnog udarca koji je izveo Mišić, a spretna reakcija strijelca dovela je do 1:1 na semaforu.

U 34. minuti stigao je novi udarac za dinamovce. Gruell je ubacio iz slobodnog udarca, a Hofmann je u dolasku do lopte bio brži od Lauritsena i glavom je osigurao novo vodstvo domaće momčadi.

Ubrzo nakon toga, Krznara je pogodila još jedna glavobolja zbog ozljede Brune Petkovića zbog koje je morao iz igre. Priliku je u 39. minuti dobio Komnen Andrić, koji je bio u kombinacijama za nastup od početka utakmice.

U drugom poluvemenu golova nije bilo, Rapid se povukao i čuvao rezultat a Dinamo je imao jalov posjed lopte i nisu previše prijetili prema vratima domaćih. Domaći su se, tako, veselili svojoj prvoj pobjedi u ovoj grupi. Dinamo će  pak imati priliku uzvratiti Rapidu  kada se sretne s Bečanima za dva tjedna na Maksimiru, u četvrtom kolu.

Nakon ovog poraza, Dinamo ostaje na tri boda, koliko sada ima i Rapid, a s istim učinkom je i Genk koji večeras u Londonu igra protiv West Hama. Londonski klub ima šest bodova.