BIO JE IZNIMNO BIJESAN I LJUT: Tuđman poludio kad je to čuo! Ništa ga nije iznerviralo kao to: ‘Ma ti se šališ, ovo je nemoguće!’

Screenshot/YouTube

8. rujna sad već daleke 1998. godine svjedočili smo jednoj od najvećih senzacija u povijesti hrvatskog sporta.

NK Dugo Selo izbacilo je Dinamo, tada pod imenom Croatia, u šesnaestini finala Hrvatskog nogometnog kupa. I to na kakav način!

Prisjetiti ćemo se da je tada NK Dugo Selo bilo član Jedinstvene županijske lige ( 4. rang natjecanja). Zagrebačka momčad i tadašnji prvak Hrvatske mislila da će se lagano prošetati kroz Dugo Selo, a na početku je tako i izgledalo. No kako je bilo?

U prvom poluvremenu Croatia je relativno lako došla do 0:2 golovima Viduke i Šokote i činilo se da će sve završiti lagano za tadašnju Croatiu. Ali zato je drugo poluvrijeme donijelo sasvim drugačiju sliku. Prvo je Benkoci smanjio na 1 : 2. Zatim je 15. minuta prije kraja Rukavina autogolom stavio zagrebačku momčad na muke, a dugoselski navijači su ushićeno naslutili senzaciju. Kada je u 88. minuti Željko Car doveo Dugo Selo u vodstvo 3:2, mnogobrojna publika je eksplodirala. Ali to nije bio kraj!

Sudac svirao nepostojeći penal, ali

Sudac Martinović iz Osijeka je produžavao utakmicu gotovo sedam minuta kada je dosudio nepostojeći jedanaesterac. Loptu u ruke je uzeo Joško Jeličić i krenuo izvesti jedanaesterac. Tada je golman Igor Ištvanić postao dugoselski heroj, obranio je penal!! Dugo Selo je pobijedilo velikog zagrebačkog susjeda!

Trener Jure Mišković i predsjednik kluba Ivan Ursa imali su razlog za ponos kakvom se nikad nisu nadali!

Ta je senzacija odjeknula širom Hrvatske, ali i Europe. Treneru Zlatku Kranjčaru sigurno nije bilo lako da o senzacionalnom porazu svoje momčadi čita članke iz uvaženih europskih sportskih listova.

Dinamo je imao još nekoliko takvih bolnih poraza, ali nijedan nije tako odjeknuo kao ovaj u Dugom Selu.

“Dinamo izgubio? Vi se šalite! To je nemoguće! To nije istina!”, podivljao je i Franjo Tuđman, prvi hrvatski predsjednik nakon poraza.

Veliki događaj dogodio se upravo na današnji dan…