BARAKUDE NAKON NERVOZNOG POČETKA RAZBILI FRANCUSKU! Stigli smo na korak do četvrfinala, čekaju nas dužnici Grci

Hrvatska vaterpolo repreznetacija u drugom kolu  skupine B Europskog vaterpolskog prvenstva pobijedila je Francusku 13:7 pred prepunim gledalištem u Spaladium Areni te je upisala drugu pobjedu na startu

Barakude su počele dosta nervozno, posebno u napadu te su Francuzi do sredine druge četvrtine imali vodstvo od 4:2 no naši su golovima  Fatovića i Bašića te sjajnom obranom do poluvremena stigli do izjednačenja.

A potom je do kraja utakmice u bazenu postojala samo jedna momčad, naše Barakude oje su do kraja potpuni razbili Francuze do kraja dozvolivši samo još tri gola u našoj mreži. Treću smo četvrtinu dobili s 5:1 i potpuno premolili utakmicu u svoju korist Završilo je 13:7 za izabranike Ivice Tucka. Sjajan je na našem golu bio i Marko Bijač koji je obranjenim petercem kod 5:4 za Hrvatsku naše pogurao prema pobjedi.

Najefikasniji kod naših bio je  Bukić s tri gola, po dva su zabili Marinić-Kragić, Fatović , Bašić, Harkov i Žuvela.

U 3.kolu nad očekuje susret protiv Grčke koja nam je na nedavnom svjetskom prvenstvu ostala dužna jer su nas porazili u borbi za broncu na Svjetskom prvenstvu u Mađarskoj.

Iz svake od četiri skupine Europskog prvenstva izravno će u četvrtfinale najbolja reprezentacija, dok će oni koji završe na drugom i trećem mjestu u razigravanje za mjesto među osam najboljih.

Uz prednost izravnog ulaska u četvrtfinale, onaj tko završi prvi u skupini imat će i nešto lakšeg suparnika u toj fazi natjecanja, ali i čak tri uzastopna dana odmora, pa je jasno zbog čega Hrvatska želi biti najbolja u ovom društvu.