HAJDUKOV DRAGULJ KREIRAO PREOKRET ZA SLAVLJE JUNIORA BIJELIH: Liga prvaka i dalje stanuje na Poljudu!

Juniori Hajduka slavili su i na Poljudu protiv sjevernomakedonske Škendije te su u dvije utakmice uvjerljivo slavili s 5:1. Heroj je, kao i u Skopju, bio 19-godišnji Filip Čuić.

Hajduk je na kraju slavio 3:1, a osim Čuića, u strijelce su se upisali Mate Antunović i Marko Brkljača.

U sljedećem kolu, mladi Bili igrat će protiv bjeloruskog Minska, a prva utakmica igrat će se na Poljudu 3. studenog. Uzvrat je na rasporedu 24. studenog.

Dvoboj na glavnom stadionu na Poljudu protekao je u dominaciji Hajduka koji je zaprijetio već u 12. minuti preko Marka Capana koji je pogodio vratnicu iz slobodnog udarca. Usprkos dominaciji, do vodstva dolaze – gosti. Memetriz Hamza s 15 metara prekrasno je vanjskom pogodio za 1:0 pokraj nemoćnog Silića.

Škendija se potom povukla iza lopte, a samo dvije minute kasnije Hajduk stiže do izjednačenja. Odbijenu loptu prihvatio je Antunović te preciznim udarcem pogađa drugi kut Bedjetijeve mreže. Filip Čuić riješio je pitanje pobjednika i put u sljedeće kolo kada je lijepim poluvolejem s 12 metara pogodio za 2:1.

Čuić je imao priliku postići i svoj drugi pogodak u nastavku susreta, ali je u 61. minuti gađao preko gola. Konačan rezultata djelo je Brkljače, koji je iz blizine zakucao loptu u mrežu. Iako je Škendija trebala hvatati zaostatak iz prve utakmice, u drugom poluvremenu praktički su se cijelo vrijeme branili te je Hajduk zasluženo slavio.

Trener Hajdukovih juniora Marijan Budimir nakon plasmana u iduće kolo juniorske Lige prvaka nije bio do kraja zadovoljan zbivanjima na travnjaku i izvedbom  svojih igrača.

”Čestitke igračima, stožeru i cijelom klubu. Nisam baš zadovoljan s ovom drugom utakmicom. Očito smo bili impresionirani ambijentom, prvi put na glavnom terenu Poljuda. Nisu se vidjeli automatizmi u našoj igri, ali momci imaju opravdanje. Imali smo problema, vidi se nedostatak utakmica. Zbog toga nije bilo tečnosti kao inače” – rekao je Budimir i još dodao:

”Protivnik nije imao želju za igrati. Išli su na duge lopte i čekali prekid. Brzo smo se vratili nakon njihovog gola. Nedostajalo nam je više konkretnosti i uigranih akcija. Prošli smo i s tim smo zadovoljni.”

Idući vikend juniore Hajduka čeka susret s Dinamom u Zagrebu. Bit će to još jedan derbi i velika utalmica.

”Lijepo je igrati ‘Champions league’. Da bi došli tu moramo biti prvi u Hrvatskoj. Odgođene su nam dvije utakmice i psihološki zaostajemo za Dinamom”, kazao je Marijan Budimir za kraj.