DERBI HRVATA PRIPAO RAKITIĆU! Bivši Vatreni zabio i asistirao protiv Reala! Očekuje nas prava drama u borbi za naslov prvaka

Real Madrid se sinoć u posljednjoj minuti preko toliko osporavanog Hazarda spasio poraza od Seville u 35. kolu Primere, završilo je 2:2, te se drama u utrci za prvaka Španjolske nastavlja.

Naš bivši reprezentativac Ivan Rakitić bio je možda i najbolji pojedinac derbija.

Sevilla je povela u 22. minuti golom Fernanda kojemu je loptu lijepo glavom spustio Ivan Rakitić, a Real je izjednačio u 66. minuti preko Asensija.

Ivan Rakitić doveo je Sevillu u vodstvo s bijele točke u 78. minuti, da bi konačan rezultat postavio već spomenuto Hazard u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Dva boda manje od Atletica

Real je ovim remijem preskočio Barcelonu na drugome mjestu zbog boljeg međusobnog omjera, ali ima dva boda manje od vodećeg Atletica.

Real ima bolji međusobni omjer i od Atletica i od Barcelone i mora se nadati da će Atletico do kraja prvenstva negdje kiksati.

“Ponosan na svoj klub Sevillu”, napisao je Rakitić velikim slovima i objavio svoju asistenciju Fernandu, napisao je nakon utakmice na svom Instragam profilu Ivan Rakitić.

Tko s kim do kraja?

U La Ligi je do kraja još ostalo tri kola, i kako smo već rekli očekuje se prava drama u završnici prvenstva a pogledajmo kakav je raspored svih zainteresiranih za tron španjolskog nogometnog prvenstva. Najbolji raspored čini se ima lider Atletico Madrid jer jedini ima dvije utakmice kao domaćin.

Atletico Madrid

U sljedećem kolu igra protiv petoplasiranog Real Sociedada i to mu je, barem kad se gleda položaj klubova na ljestvici, najteža utakmica do kraja prvenstva. Susret protiv petoplasiranog tima u poretku La Lige igrači Diega Simeonea igrat će kod kuće u srijedu, a nakon toga im slijedi još jedan domaći susret, protiv Osasune (16. svibnja). Natjecanje završava gostovanjem kod Valladolida  koji se bori za opstanak u ligi (23. svibnja).

Real Madrid

Sinoćnjim remijem protiv Seville kojim se spasio od poraza Real je izbio na drugo Sad se mora nadati kiksu vodeće momčadi i osvajati bodove u utakmicama koje slijede. Sve redom ih igra protiv momčadi koje su u gornjem dijelu poretka. U četvrtak gostuje kod Granade, potom ide kod Athletica (16. svibnja), a zadnja prvenstvena utakmica mu je domaća s Villarrealom (23. svibnja).

Barcelona
Ne ovisi sama o sebi, ali ima vjerojatno najlakši raspored među tri vodeće momčadi u prvenstvu. Od klubova s kojima igra samo je Celta Vigo u gornjem dijelu ljestvice i u toj će utakmici (16. svibnja) Barcelona biti domaćin. Prije toga, već danas gostuje kod Levantea, a u zadnjem kolu (23. svibnja) igra kod posljednjeplasiranog Eibara.

Sevilla

Nada se nizu iznenađenja do kraja prvenstva i svojim dobrim rezultatima. U srijedu je domaćin Valenciji, u nedjelju gostuje kod Villarreala, a natjecanje zatvara domaćom utakmicom protiv Alavesa (23. svibnja).