(VIDEO) SPEKTAKULARAN GOL IVANA RAKITIĆA! Pogledajte volej kojim je probio mrežu Seville!

Real Madrid je doživio i četvrti poraz u zadnjih pet utakmica izgubivši na svom Santiago Bernabeu od Levantea sa 1-2

Nogometaši Barcelone zasjeli su na vrh ljestvice španjolskog prvenstva zahvaljujući 4-2 (2-0) pobjedi protiv Seville na svom Camp Nou u susretu 9. kola, a posljednji pogodak za svoju momčad postigao je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić u 88. minuti.

Rakitić je svoj drugi ovosezonski pogodak u Primeri postigao odlično reagiravši na jedan odbijanac te prizemnim udarcem iskosa s desne strane s otprilike 15 metara pogodio suprotni kut protivničkog gola. Njegovim golom Barcelona je povela sa 4-1.

Inače, Barcelona je vrlo rano riješila pitanje pobjednika golovima Philippea Coutinha u 2. i Lionela Messija u 12. minuti. Na 3-0 povisio je Luis Suarez u 63. minuti iz kaznenog udarca kojega je sam izborio. Sevilla je smanjila na 3-1 kada je udarac Pabla Sarabije s više od 20 metara na putu prema golu u glavu pogodio Gerarda Piquea, promijenio smjer i prevario Ter Stegena. Konačni rezultat postavio je Luis Muriel u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Pobjedu Barcelone pokvarila je Messijeva ozljeda lakta zbog koje je morao biti zamijenjen već sredinom prvog poluvremena. Argentinski virtuoz je prilikom jednog pada nespretno ostavio lijevu ruku ispod vlastitog tijela i u velikim je bolovima napustio travnjak.

Messijeva ozljeda dolazi u nezgodno vrijeme za Barcelonu koju u srijedu očekuje dvoboj protiv Intera u Ligi prvaka, a sljedeće nedjelje i veliki derbi protiv madridskog Reala, a u obje te utakmice morat će igrati bez svog najboljeg igrača.

Rakitić je odigrao čitavu utakmicu za Barcelonu.

Barcelona je vodeća sa 18 bodova, jednim više od drugog Alavesa, a dva više od treće Seville i četvrtog Atletica iz Madrida koji je ranije u subotu na gostovanju kod Villarreala igrao 1-1 (0-0). Atletico je poveo golom Filipea Luisa u 51. minuti, a poravnao je Mario Gaspar u 65. Nikola Kalinić odigrao je prvo poluvrijeme za Atletico.

Real Madrid je, pak, doživio i četvrti poraz u zadnjih pet utakmica izgubivši na svom Santiago Bernabeu od Levantea sa 1-2 (0-2), a pritom je ova momčad Reala ušla u povijest kao najneefikasnija ikad jer su bili čak osam sati bez postignutog gola. Utakmica je započela šokantno jer je Levante nakon samo 13 minuta vodio s 2-0 golovima Moralesa (7) i Martija (13-11m), a oba gola postignuta su zahvaljujući ogromnim pogreškama braniča Reala Varanea. U nastavku je Real uspio tek ublažiti poraz golom Marcela (72) čime je Real postigao gol nakon čak 481 minute ili osam sati i jednu minutu “suše”, što je novi negativni rekord u 116 godina postojanja kluba. Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu za “kraljevski” klub koji je peti sa 14 bodova, dok je Levante sada sedmi sa 13 bodova.

REZULTAZI 9. KOLA,
Petak:
Celta – Alaves 0-1 (Pina 58)
Subota:
Real M. – Levante 1-2 (Marcelo 72 / Morales 7, Roger 13-11m)
Valencia – Leganes 1-1 (Jose Gaya 85 / Gumbau Garriga 63-11m)
Villarreal – Atletico 1-1 (Mario Gaspar 65 / Filipe Luis 51)
Barcelona – Sevilla 4-2 (Philippe Coutinho 2, Messi 12, Suarez 63-11m, RAKITIĆ 88 / Pique 79-ag, Muriel 90+1)