(VIDEO) SENZACIJA TRAJE: Leicester s 2-0 eliminirao europskog stručnjaka, Sevillu koja je promašila jedanaesterac

Facebook: Leicester City FC

U dobroj utakmici pogotke za pobjedu Leicester 2-0 su postigli Morgan (27) i Albrighton (57), dočim je Nzonzi promašio jedanaesterac za Sevillu u 79. minuti.

Leicester se plasirao među osam najboljih klubova Europe, u drugoj četvrtfinalnoj utakmici protiv Seville Leicester je pobijedio 2-0, anulirajući i nadoknađujući tako minus 1-2 iz prve utakmice. https://www.youtube.com/watch?v=QzveaqPnpk4

Prvu prigodu imala je Sevilla, ali je Nasrijev udarac sjajno obranio Schmeichel. No, iako je Sevilli pripao početak utakmice Leicester je uporno igrao presing na cijelom terenu.

Leicesteru se upornost ubrzo isplatila, u 27. minuti je poveo. Bio je to slobodan udarac, nešto poput skraćennog kornera s lijeve strane, Mahrez je ubacio, lopta jeprošla kroz gužvu, odsjela kod zadnjeg čovjeka, Morgana, i to na koljenu. Iz blizine to je bio neobranjiv udarac.

Sevilla je sada bila u potrazi za izjednačenjem, teško je dolazila do zgode, ipak uspjela je u 43. minuti, no presporo je u finoj situaciji reagirao Yedder, baš mu je Morgan uklizao u šut.

U nastavku Sevilla se morala još više otvoriti, a Escudero je u 54. minuti sa skoro trideset metara pogodio vratnicu. Nije prošlo ni dvije minute od tog događaja a Leicester je iznova zabio, strijelac je bio Albrighton krasnim prizemnim udarcem s vrha kaznenog prostora. U 56. minuti Leicester je vodio s 2-0. I tražio je i treći pogodak…

U 74, minuti Nasri iz Seville je dobio crveni karton, nakon jednog naguravanja lagano je udario glavom Vardyja, sudac je to vidio i nije imao milosti.

U 79. minuti jedanaesterac za Sevillu, Vitola je u kaznenom prostoru srušio vratar Schmeichel. Nzonzi je izvodio udarac s bijele točke, tukao je slabo, po zemlji u desnu stranu i Leicesterov vratar je udarac zaustavio.

U jeku Sevillinih očajničkih napada iz jednog protunapada Vardy je izašao sam ispred vratara i tukao visoko preko gola. Sevilla je zadnjih nekoliko minuta krenula u totalni napad, no osim brojnih nabacivanja nije ni stvorila situaciju za udarac oprema golu…