(VIDEO) I Inter ispao iz Europske lige, senzacionalna Slavia do četvrtfinala u 119. minuti, Napoli i Valencia se jedva izvukli!

Nogometaši Eintracht Frankfurta slavili su sa 1:0 na San Siru, u uzvratnoj utakmici osmine finala Europske lige protiv Intera i na taj način izborili plasman u četvrtfinale, u koje se probio i londonski Arsenal pobjedom 3:0 na svom stadionu, kojom je nadoknadio minus od dva pogotka (1:3) iz prvog dvoboja u Rennesu.

Najdramatičniji dvoboj večeri odigran je u Pragu gdje je Slavia eliminirala Sevillu pogotkom Olayinke u 119. minuti. Nakon što je u Andaluziji bilo 2:2, Česi su u uzvratu dvaput vodili i Sevilla se dvaput vraćala te se otišlo u produžetke. U dodatnom vremenu Sevilla je povela, ali domaćini rade fenomenalni preokret: u 102. su izjednačili na 3:3 da bi za prolaz postigli pogodak u 119. minuti utakmice. Da je ostalo 3:3, dalje bi išla Sevilla zbog većeg broja postignutih golova u gostima.

Eintrachtu je prolaz u četvrtfinale donio srpski napadač Luka Jović koji je postigao pogodak u 5. minuti. Inter je u dvije utakmice ostao bez pogotka i završio svoj europski put u ovoj sezoni. Ante Rebić nije bio u postavi gostiju, a Ivan Perišić je odigrao svih 90 minuta za Inter. Marcelo Brozović, koji je u Frankfurtu promašio kazneni udarac, ostao je na klupi Intera.

Arsenal je već nakon 15 minuta imao rezultat kojim je nadoknadio zaostatak iz prve utakmice protiv Rennesa. Pierre-Emerick Aubameyang je u 5. minuti postigao prvi od svoja dva pogotka, dok je u 15. minuti na 2:0 povisio Ainsley Maitland-Niles na asistenciju Aubameyanga koji je u 72. minuti potvrdio prolaza Arsenala.

Villarreal je nakon trijumfa u St. Peterburgu (3:1), slavio i pred svojim navijačima sa 2:1. Morreno u 29. i Bacca u 47. minuti bili su strijelci za domaće, dok je u sučevom vremenu Ivanović postigao počasni pogodak za Zenit.

Chelsea je u Kijev stigao s prednošću od 3:0 iz prve utakmice i sve nade Dinama, ako ih je i bilo, srušio je već u 5. minuti pogotkom Oliviera Girouda. Francuski napadač još je dva puta zatresao mrežu (33, 59), a po jedan pogodak dodali su Marcos Alonso (45+1) i Callum Hudson-Odoi (78) za uvjerljivu 5:0 pobjedu londonskog kluba. Mateo Kovačić je odigrao cijeli susret za londonski sastav, dok Josip Pivarić zbog ozljede nije nastupio za Dinamo Kijev.

Napoli je, također, došao sa komotnom prednošću od 3:0 u Salzburg, a nakon ranog gola Arkadiusza Milika, u 14. minuti, domaćinima je jedino preostalo da se na dostojanstven način oproste od Europe i to su učinili pobjedom 3:1, a strijelci su bili Dabbur (25), Gulbrandsen (65) i Leitgeb (90+2).

Krasnodar je na domaćem terenu protiv favorizirane Valencije bilo na pragu senzacije, ali je pokleknuo pola minute prije isteka sudačke nadoknade. Deset minuta nakon što je ušao u igru Magomed Sulejmanov je u 85. minuti pogodio za 1:0, što je ruskom klubu bilo dovoljno za prolaz u četvrtfinale zahvaljujući golu u gostima. No, Valenciju, koja je u prvoj utakmici slavila sa 2:1, spasio je Gonçalo Guedes pogotkom u trećoj minuti nadoknade (90+3).

Slavia Prag – Sevilla 4-3 (8-7) produžetak
(Ngadeu-Ngadjui 15, Souček 47-11m, Van Buren 102, Olayinka 119 / Ben Yedder 44, El Haddadi 54, Vazquez 98)

Villarreal- Zenit 2-1 (5-2)