(VIDEO) DRAMATIČAN RASPLET U ARENI! Hrvatska je u triler-završnici jedva svladala Bjelorusiju!

Dnevno.hr

Ovo je bila najdramatičnija utakmica Hrvatske. Slavili smo s 25:23, ali to je bila jako slaba utakmica Červarove ekipe i napadački i obrambeno. Bilo je sve, koliko-toliko, u redu do zadnjih desetak minuta kada su gosti krenuli na sve ili ništa. Dogodilo se ono na što su mnogi eksperti upozoravali, Bjelorusi su najopasniji u završnici i na kraju su dogurali skoro do izjednačenja. Ovo nije bilo nimalo dobro i protiv Francuza i Norvežana nećemo moći ovako.

Hrvatska je sada treća s četiri boda i gol razlikom od plus osam.

HRVATSKA – BJELORUSIJA 25:23

Kraj utakmice!

60′ – Zadnji napad ima Bjelorusija. Da vidimo sada. Probijanje su napravili, ali suci im daju napad ipak jer je izbornik zvao time-out. Na kraju suci im uzimaju loptu. Na kraju Kopljar ipak zabija.

58′ – Nemamo ideje, muče se Hrvati, nema vratara na golu. Bjelorusi su nemogući u obrani. Kakva drama.

Time-out Červar: Izbornik je morao zvati time-out, ovo je katastrofa! Traži igru sa sedmoricom, prazan nam je gol.

57′ – Ne valja nam igra! Hrvatski vratari opet imaju slab učinak, napad je neefikasan. Cindrić je sada opalio preko gola. Lopta za Bjelorusiju.

56′ – Opet sve isto. Igra na krilo Yurynok i gol.

55′ – Červar će podivljati. Pa odmah smo izgubili loptu.

Time-out Červara: Traži discipliniranu igru i da se igrači vraćaju na svoja mjesta, u napadu da igraju na drugog pivota.

54′ – Blok iz prostora, sedam metara. Horvata čita Saldatsenka, Štrlek kupi loptu i zabija. Važan je ovo gol, ali drugi je to nerealizirani sedmerac bio. U nastavku je Bjelorusija opet lako zabila, Yurinok je to bio.

53′ – Opet obrana iz prostora i novi sedmerac za Bjelorusiju. Pukhouski je ovo lako realizirao, ovo mu je peti gol.

51′ – Pukhouski sada zabija i evo gostiju na dva razlike i to s igračem manje. Kopljar se na kraju diže i zabija.

50′ – U međuvremenu Cindra zabija, ali uspjeva s druge strane i Bjelorusije s igračem manje. Mamić je kasnije probao od poda, ali lopta pogađa gredu.

48′ – I sada jedan težak prekršaj na Cindriću, posložila su ga dvojica igrača Bjelorusije. Lakat u glavu, ovo je trebalo biti isključenje za crveni karton. Da, da, suci su pregledali snimku i ide Shylovich na hlađenje.

47′ – Mamić sada poteže snažno i zabija. Evo nas na tri razlike.

46′ – Kulesh je skoro rasparao mrežu Stevanovića.

45′ – Suđeno probijanje Hrvatske, a potom i Bjelorusije. Opet napad za Hrvatsku. Na kraju suci opet oduzimaju loptu Hrvatskoj.

44′ – Bomba Shylovicha! Neobranjivo.

43′ – Pukhouski je demonstirao moć i lako zabija. Horvat ima dva vezana gola, kroz noge je to prošlo Saldatsenki.

42′ – Na krilo Horvatu i suhi list koji ulazi!

41′ – Opet Hrvatska napada predugo, obrana je dosta gadna. I onda suci kažu isključenje Babichev je pretjerao i ide na klupu. Igrač više opet, a da vidimo kako će to iskoristiti.

40′ – Troše napad Bjelorusi, Pukhouski je bacio u prazno.

39′ – Stepančić je sada konačno zabio, ali suci ne daju. Kažu ranije je bio prekršaj i devetarac je. I sada Mamić napokon zabija. Ovo mu je četvrti gol, Stepančić je na pet.

38′ – Hrvatska ne koristi dobro napad i opet su u posjedu Bjelorusi. No, ne uspjevaju i oni. Saldatsenka potom brani Štrleku.

36′ – Stepančić se digao, ali Saldatsenka brani, potom je krenuo napad Bjelorusije i Štrlek je napravio faul za sedmerac koji je realiziran.

34′ – Karalek potom zabija laki gol s crte. Nakon četiri minute Stepančić zbija, uz nešto sreće.

33′ – Cijelu vječnost traje napad Hrvatske. Nikako da Hrvatska pukne i na kraju ruski suci daju napad Bjelorusima.

31′ – Počelo je drugo poluvrijeme, Bjelorusija gubi napad i odmah je napad za Hrvatsku.

21:10 – Dvorana je nešto popunjenija, ali dosta mjesta je ostalo prazno, vjerojatno je riječ o sponzorskim ulaznicama, koji je očito bilo previše. Navijači su imali manju koregorafiju na početku utakmice.

dnevno
dnevno

Kraj prvog poluvremena. Hrvatska je dosta traljavo otvorila, bilo je dosta gršeka, ali srećom igraju protiv momčadi koja nije u samom vrhu europskog rukometa. No, napad za sada dobro funkcionira, dok obrana malo zapinje.

30′ – Hrvatska zbija laki gol, Stepančić je bio strijelac, a Bjelorusi kreću silovito i onda ruski suci kažu da je sederac. Stivi je obranio!

29′ – Hrvatska gubi lako napad, a onda Bjelorusi brzo izvode napad i evo ih na minus dva. Potom slijede dva napada gol za gol.

28′ – Yurynok opet zabija, na četiri gola je sada i Bjelorusi su na minus tri.

27′ – Červar zove time-out i traži agresivnu igru.

26′ – Mamić je isključen, povlačio je Karaleka. Kulesh na kraju ‘mađarcem’ fintira obranu i zabija.

25′ – Brani sada Stevanović, ali Mamić u nastavku promašuje.

Time-out: Červar govori igračima da i dalje izvode križanja.

25′ – Bjelorusi su se opet prekombinirali i izgubili loptu, a Stepančić je kasnije zabio. Izbornik Bjelorusije zvao je time-out.

23′ – Horvat je sada zabio nakon lijepog proigravanja Stepančića. Saldatsenka je ovo primio ‘kroz uši’.

22′ – Bjelorusi sada odugovlače, Hrvatska je dobro postavila obranu. Ali na kraju Padshyvalau poteže i zabija.

21′ – Hrvatska sada nakon dugog napada uspjeva zabiti, a potom Bjelorusi gube loptu i Mamić na kraju brzo diže na 4 gola. Bjelorusi su još dobili 2 minute.

19′ – Mamić se sada raspucao, opet je potegao i ušlo je. Bjelorusi u nastavku promašuju.

18′ – Opet Yurynok, nemaju za njega rješenja, čovjek sve pogađa.

17′ – Poteže Mamić i evo ga opet smo na dva razlike.

16′ – Stevanović je ušao, Pešića baš i ne ide kao niti sve naše golmane do sada na prvenstvu.

15′ – Opet šut s krila, Yurynok zabija iz teškog kuta.

14′ – Cindrić je sada preuzeo odgovornost i zabio lijep gol.

13′ – Pukhouski je sada majstorski zabio sa poda, Pešić ovo nije imao.

12′ – Karalek je zabio dosta lagan gol, evo ih na minus jedan. Cindrić je potom zabio za Hrvatsku.

11′ – Kako traljavo. Čupić je odlučio iskorsiti suhi list, ali Saldatsenka ga je pročitao.

9′ – Šilović je šutirao, ali Pešić brani. Kasnije u napadu Hrvatske Karačić troši loptu i nema gola. Igrač više u potpunosti neiskorišten.

8′ – Lijep gol s krila Yurynoka, a onda je Hrvatska opet prokockala napad, bio je prijestup. Opet nerealiziran napad s igračem više. Loše.

7′ – Karalek je zaradio 2 minute, išao je rukama prema licu Stepančića. Gube sada lako loptu Hrvati, opet smo spori i bezidejni s igračem više.

6′ – No, brzo je realizirala i Bjelorusija svoj napad, opet smo na plus dva. Hrvatska je ponovo zabila, a onda je i Pešić uspio nešto obraniti.

5′ – Musa je ponovo zabio, lijepo ide našem kružnom igraču. Bjelorusi na kraju gube loptu u svom napadu, a Štrlek realizira kontru.

4′ – Sada se podigao Kulesh koji ima top u rukama i probio je vratara Hrvatske.

3′ – Prekršaj u napadu Bjelorusije, Hrvatska ima novi napad. Atmosfera je ipak dobra, navijači su se polako skupili. Musa je u nastavku digao na dva razlike.

2′ – Hrvatska je već probala šut, ali vratar Bjelorusije je obranio. U nastavku napada Stepančić je zabio.

1′ – Počela je utakmice, Hrvatska ima prvi napad, ruski suci su svirali početak.