Tri komada u Maksimiru: Dinamo se poigrao protiv Istre 1961

gnkdinamo

Dvostruki strijelac za tri boda bio je Mario Gavranović, a u pogotku Leovca švicarski reprezentativac je sudjelovao kao dodavač.

U utakmici 2. kola Prve HNL nogometaši Dinama stigli su do prve pobjede u novoj sezoni domaćeg prvenstva svladavši u petak na maksimirskom travnjaku pulsku Istru 1961 sa 3-0 (2-0).

Već u 13. minuti Gavranović je glavom pogodio mrežu Puljana, nakon što je Hajrović ubacio na visinu peterca iz slobodnog udarca sa 30-ak metara. Dinamo je dominirao i opsjedao gostujuća vrata, ali sve do sučevog vremena u prvom dijelu nije bilo drugog pogotka. Tada je na lijevoj strani akciju započeo Oršić i uputio loptu prema Leovcu koji ju je odmah proslijedio do Gavranovića. Ovaj se sjurio prema golu, a onda na par metara od vrata ‘pogodio’ Leovca koji je proslijedio loptu u mrežu pokraj nemoćnog Čondrića.

U prvom poluvremenu gostujuća momčad nije uspjela uputiti niti jedan udarac prema Dinamovim vratima.

U nastavku je već u 47. minuti Dinamo došao do tri pogotka prednosti. Sa desne strane je prošao i ubacio Hajrović, a na desetak metara od gola sjajno se snašao Gavranović i petom proslijedio loptu u mrežu. Bio je to posljednji pogodak na utakmici, iako je domaća momčad do kraja dvoboja stigla do 24 udarca, od čega ih je 14 išlo u okvir.

Utakmicu na stadionu Maksimir pratilo je oko 2000 gledatelja, a sudio je Goran Gabrilo iz Splita.

Strijelci: 1-0 Gavranović (13), 2-0 Leovac (45+1), 3-0 Gavranović (47)

U subotu je na rasporedu jedna utakmica 2. kola Prve HNL u kojoj će novi prvoligaš Gorica na svom stadionu u Velikoj Gorici ugostiti Slaven Belupo, a dvoboj će započeti u 17.30 sati.