POČINJE NOĆNA MORA ZA LIVERPOOL: City slavio usred Liverpoola i napravio kaos na vrhu ljestvice

Manchester City se vratio na vrh engleskog nogometnog prvenstva. Građani su na Goodison Parku s 2:0 bili bolji od Evertona u unaprijed odigranom susretu 27. kola Premier lige. Taj susret trebao se originalno odigrati 24. veljače, ali je za taj dan zakazan finalni susret Ligakupa kojeg City igra protiv londonskog Chelseaja.

Oba pogotka City je postigao u sudačkim nadoknadama, u drugoj minutu dodatka prvog poluvremena precizan je bio Aymeric Laporte, da bi u sedmoj minuti dodatnog vremena u drugom dijelu pobjedu potvrdio Gabriel Jesus.

City se tako bodovno izjednačio s drugim Liverpoolom, oba kluba imaju po 62 boda, ali sastav iz Manchestera ima superiornu razliku pogodaka iako Liverpool ima utakmicu manje odigranu. Posljednji put City je bio na vrhu 8. prosinca.

Everton je u sredini ljestvice, deveti sa 33 boda.