Osijek se nije dokazao u Zaprešiču kao momčad s vrha, Inter do lijepog trijumfa

U utakmici 15. kola Prve HNL Inter je u Zaprešiću pobijedio Osijek sa 3-1 (2-0)

Nije to bila loša utakmica,a rezultat je bio iznenađujuć. U utakmici 15. kola Prve HNL Inter je u Zaprešiću pobijedio Osijek sa 3-1 (2-0).

Osječani su bili bolji suparnik u samom otvaranju utakmice no nisu uspjeli terensku inicijativu pretvoriti u rezultatsku prednost da bi domaći uspjeli povesti u 31. minuti. Branič Vedran Dalić je preciznim prizemnim udarcem sa 15-ak metara pronašao put lopti do mreže. Na 2-0 povisio je Tomislav Mazalović u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena iskoristivši kazneni udarac nakon Škorićeva igranja rukom.

U nastavku susreta Osječani su stvorili nekoliko izglednih situacija, no obrana se istaknuo vratar Intera Krševan Santini. Inter je u 78. minuti iz protunapada stigao i do trećeg pogotka kojega je postigao Nikola Rak, da bi dvije minute potom Gabrijel Boban smanjio na konačnih 3-1.

S nova tri boda Inter je stigao na peto mjesto sa 21 bodom, dok je drugi Osijek ostao na 27 bodova.

Vodeći Dinamo ima 34 boda, dok su Rijeka i Hajduk sa po 25 bodova na trećoj i četvrtoj poziciji.