NAPOLI I CITY ODIGRALI PRAVU LJEPOTICU: Aguerov rekord, Mertensova čarobna asistencija i šest golova!

0
42
screenshot

Bila je to zaista napeta i uzbudljiva utakmica prepuna lijepih poteza

U četvrtom kolu skupne faze Lige prvaka Napoli je na svom vatrenom San Paolu ugostio Manchester City. Nakon što su prije dva tjedna doživjeli poraz u Engleskoj (2:1), odabranici Maurizija Sarrija nisu bolje prošli ni podno Vezuva, izgubili su s 4:2, ali bila je to zaista napeta i uzbudljiva utakmica prepuna lijepih poteza.

Krenulo je žestoko, već u drugoj minuti Sane je opalio u kaznenom prostori Napolija, ali udarac je blokiran. Na drugoj strani je nekoliko minuta kasnije Hamšik pokušao izvana s kojih 20 metara, ali gađao je ravno u Edersona. Isti igrač tuče s ruba kaznenog prostora u 10. minuti, ali pored gola.

Sljedeću akciju tri minute kasnije započinje Slovak Hamšik, koji daje za Mertensa na lijevo, a ovaj gađa u Mertensa.

Bilo je relativno mirno do 21. minute i onda Napoli zabija za vodstvo i to je bio prekrasan gol. Insigne je bio strijelac, ali Mertens mu je dao čarobnu asistenciju. Odigrali su kombinaciju s lijeve strane, Belgijanac mu je proslijedio sjajnu loptu koju je Talijan majstorski prebacio preko Edersona u suprotni kut.

Nakon pola sata igre sijeva žestoka kontra Cityja koja završava šutom Aguera s kojih desetak metara, ali njegov udarac blokira branič Napolija. Opasna situacija.

U 34. minuti vraća se City. Strijelac je bio stoper Otamendi. Sane je centrirao s desne strane, a Otamendi glavom na drugoj vratnici gađa i svladava Reinu za 1:1.

Pet minuta kasnije City gađa gredu. Nakon centaršuta je Stones glavom tukao s desetak metara i pogodio je gredu.

U drugom dijelu odmahna početku velika prilika za City. Sterling je projurio s desne strane, ali njegov pokušaj blokiran je u posljednjem trenutku.

Nije prošlo dugo i City preokreće. U 48. minuti John Stones zabija nakon kornera s lijeve strane Sanea. Stoper je zabio glavom, a lopta je prvo završila na gredi, a potom i iza gol-crte i na kraju je izašla iz gola, ali bilo je vidljivo da je to bio gol.

Napoli uzvraća u 55. minuti kada Insigne gađa gredu. Ovo je bilo jako blizu, prošao je maleni Talijan po lijevoj strani i opalio velemajstorski, ali samo u gredu. Bilo bi to neobranjivo.

Utakmica je zaista bila briljantna, ne toliko obrambeno, ali ofenzivno jest. Napoli se vraća u 62. minuti preko Jorginha. Sane je srušio Albiola u kaznenom prostoru i Brych pokazuje na bijelu točku. Jorginho uzima loptu, namješta i gađa u donji lijevi kut za 2:2.

U 68. minuti opet Napoli prijeti. Insigne je odlično asistirao za Callejona, ali njegov udarac brani Ederson.

Napetostima nije bilo kraja. U 69. minuti evo opet Cityja u vodstvu. Serigo Aguero je zabio za 3:2. City je pokrenuo kontru nakon dobre akcije Napolija i u tom protuudaru efikasan je bio Aguero. Argentinacu je to bio 178. gol za City u 264 utakmice i sada je postao najbolji klupski strijelac preskočivši Erica Brooka koji je zabio gol manje.

U 75. minuti susreta ušao je i Marko Rog.  U 80. minuti Sane izvodi slobodni udarac s kojih 20 metara i odlično je stisnuo, ali lopta odlazi malo iznad grede. Nova šansa za City nastupa u 87. minuti kada Bernardo pokušava s ruba kaznenog, ali Pepe Reina je sjajno obranio. Konačan rezultat, 4:2, postavlja Sterling nakon odlične kreacije De Bruynea u 92. minuti.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, a City je uzeo sva tri boda i osigurao si plasman u nokaut fazu.