(VIDEO) INTER SE NIJE ŠALIO: Rapid uništen na početku utakmice, strijelac i Perišić

Nogometaši Intera izborili su plasman u osminu finala Europske lige nakon što su na San Siru pobijedili Rapid sa 4-0 i tako potvrdili 1-0 pobjedu iz prve utakmice.

Talijani su već nakon 18 minuta vodili sa 2-0 golovima Matiasa Vecina (11) i Andrea Ranocchije (18), a pobjedu milanskog sastava potvrdio je Ivan Perišić golom u 81. minuti. Sedam minuta kasnije Perišić je odličnu predstavu okrunio asistencijom Matteu Politanu za uvjerljivih 4-0. Perišić je igrao cijeli susret za Inter, dok je Marcelo Brozović igrao do 62. minute. Kod gostiju nije bilo Ivana Močinića i Matea Baraća.

Plasman u osminu finala izborio je i londonski Chelsea koji je na Stamford Bridgeu porazio Malmo sa 3-0 nakon što su Englezi u prvom susretu slavili sa 2-1. Golove za ‘Bluese’ zabili su Olivier Giroud (55), Ross Barkley (74) i Hudson-Odoi (84). Šveđani su od 73. bili s igračem manje nakon što je isključen Rasmus Bengtsson. Mateo Kovačić je odigrao cijeli susret za domaći sastav.

Bayer i Krasnodar su u Leverkusenu odigrali 1-1 pa dalje idu Rusi jer je prvi susret završio bez golova. Gosti su poveli u 84. minuti golom Magomeda Sulejmanova, no samo tri minute kasnije izjednačio je Charles Aranguiz. Tin Jedvaj nije nastupio za ‘apotekare’.

Benfica i Galatasaray su u Lisabonu odigrali bez golova čime je portugalski sastav sačuvao 2-1 pobjedu iz istanbula. Filip Krovinović nije nastupio za Benficu.

Praška Slavija je u Genku pobijedila lidera belgijskog prvenstva sa 4-1 nakon što je prvi susret završio bez golova. Genk je poveo golom Trossarda u 10. minuti, no gosti su uzvratili sa četiri gola u nizu, a strijelci su bili Coufal (23), Traore (54) i Škoda (64, 69).

Gostujuću pobjedu ostvario je i francuski Rennes koji je u Sevilli pobijedio Real Betis sa 3-1 nakon što je prvi susret završio 3-3. Gosti su nakon pola sata igre poveli 2-0 preko Bensebainija (22) i Ben Arfe (30). Lo Celso je smanjio u 41. minuti, no Betis u nastavku susreta nije uspio zabiti još jedan gol koji bi ga odveo dalje. U posljednjim trenucima susreta pobjedu gostiju potvrdio je Niang.

Nakon što je susret u Pireju završio 2-2, Dynamo je u Kijevu pobijedio Olympiakos sa 1-0 i prošao dalje. Pogodak odluke zabio je Fran Sol u 32. minuti. Josip Pivarić nije nastupio zbog ozljede.

U ranije odigranim susretima plasman u osminu finala su izborili Arsenal, Eintracht iz Frankfurta, Napoli, Salzburg, Valencia, Villarreal, Zenit i Sevilla.

Ždrijeb parova osmine finala Europske lige održat će se u petak u 13 sati u Nyonu, a među 16 klubova koji su izborili nastavak natjecanja nalazi se i hrvatski prvak Dinamo.

U ovoj rundi natjecanja nema nositelja, niti ikakvih zabrana pa mogu igrati međusobno klubovi iz istih zemalja kao i klubovi koji su igrali u istoj skupini.

“Modrima” prijete velikani kao što su Arsenal, Chelsea, Inter, Sevilla, no Dinamo bi mogao dobiti i daleko lakše protivnike poput praške Slavije, francuskog Rennesa ili kijevskog Dynama.

U osminu finala plasirala su se tri španjolska kluba Sevilla, Villarreal i Valencija, Englezi Arsenal i Chelsea, talijanski klubovi Napoli i Inter, te Zenit, Eintracht Frankfurt, RB Salzburg, Benfica, Dynamo Kijev, Rennes, Krasnodar i Slavia Prag.

Prve utakmice osmine finala na rasporedu su sedmog ožujka, a uzvrati su sedam dana kasnije.

Četvrtfinalne se utakmice igraju 11. i 18. travnja, polufinale 2. i 9. svibnja, a finale Europske lige je 29. svibnja na Olimpijskom stadionu u Bakuu.

Rezultati uzvratnih utakmica šesnaestine finala nogometne Europske lige.

Srijeda –
*Sevilla – Lazio 2-0 (Ben Yedder 20, Sarabia 78)
(prva utakmica 1-0 za Sevillu)

Četvrtak –
*Eintracht Frankfurt – Šahtar 4-1 (Jović 23, Haller 27-pen, 80, Ante Rebić 88/ Júnior Moraes 64)
(prva utakmica 2-2)

*Zenit – Fenerbahče 3-1 (Oždoev 4, Azmoun 37, 76/ Mehmet Topal 43)
(prva utakmica 1-0 za Fenerbahče)

*Valencia – Celtic 1-0 (Kevin Gameiro 70)
(prva utakmica 2-0 za Valenciu)

*Napoli – Zürich 2-0 (Verdi 43, Ounas 75)
(prva utakmica 3-1 za Napoli)

*Salzburg – Club Brugge 4-0 (Schlager 17, Patson Daka 29, 43, Dabbur 90+4)