Hajduk se prošetao kroz Pulu i uvalio Istri 1961 pet golova

Nogometaši Hajduka pobijedili su domaćina Istru 1961 uvjerljivo s 5-1

Nogometaši Hajduka u utakmici 34. kola Prve HNL su kao gosti pobijedili Istru 1961 sa 5-1 (3-1).

Strijelci: 0-1 Gyurcso (5), 0-2 Tudor (13), 1-2 Roce (27), 1-3 Said (36), 1-4 Futacs (86), 1-5 Šego (89).

Pred 2.500 gledatelja na stadionu “Aldo Drosina” sudio je Batinić iz Osijeka.

Treći Hajduk sada ima 65 bodova, jedan manje od druge Rijeke, a pet manje od prvog Dinama, dok je pretposljednja Istra 1961 ostala na 26 bodova, jednim više od posljednje Cibalije koja od 20 sati gostuje kod Osijeka.

Susret u Puli praktički je bio riješe već u prvih 15-ak minuta. Prvo je Gyurcso u 5. minuti odlično izveo slobodni udarac sa 17 metara i doveo splitski sastav u vodstvo, da bi Tudor u 13. uz mnogo sreće uspio progurati loptu iza leđa Ćorića. Roce je u 27. minuti nakratko vratio nadu domaćima, ali je Said devet minuta potom nakon lijepe kombinacije s Tudorom rutinirano pogodio za 3-1. U samoj završnici utakmice su Futacs i Šego postavili konačni rezultat, a posebno je lijep bio pogodak mlado Šege koji je sa 15-ak metara iz voleja pogodio pod samu gredu.